У Львові презентували першу в Україні книгу про оборону Луганського аеропорту

У Львові презентували першу в Україні книгу про оборону Луганського аеропорту
фото ЛМР
У книзі «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» описуються не тільки події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ»

30 червня в Міському палаці культури ім. Гната Хоткевича презентували книгу спогадів учасників та очевидців оборони Луганського аеропорту під назвою «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». Документальна хроніка створена на громадських засадах.

У презентації книги взяли участь учасники та очевидці подій, сім’ї загиблих, військові, духовенство, волонтери та медики, упорядники книги, представники влади, зокрема і міський голова Львова Андрій Садовий.

«Я дуже часто беру участь в різних презентаціях книжок. Але ця атмосфера, яка є сьогодні тут, — особлива, і вона особлива тим, що тут немає фальші. Тут є гола правда — така, яка вона є. Ми є достатньо молода держава, і питання історії — це питання нашої національної безпеки. Ми багато століть були частинами різних імперій, і дуже важко сьогодні зрозуміти, яка частина з цього, що написано, є правдою. Бо завжди були елементи маніпуляції. Тому сьогодні дуже важливо документувати кожен день, кожен крок, кожну перемогу. Нам дуже важливо вчити наших дітей на правдивій історії, і на історії наших перемог», – сказав Андрій Садовий.

Відтак, мер Львова подарував авторському колективу книги ювілейну монету ім. Короля Данила Галицького.

У книзі «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» описуються не тільки події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень-початок вересня 2014 року), але й події, що передували окупації Луганська (зима-весна 2013−2014 років). Книга вийшла за кошти, які жертвували небайдужі люди та громади з усіх куточків світу.

«Наша команда протягом 2016−2018 років записала спогади близько 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків. Ми зібрали сотні унікальних фотографій, а також на основі свідчень військових підготували картосхеми, що ілюструють основні операції. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів, а також перелік загиблих бійців із різних підрозділів. На презентації будуть присутні автори-упорядники та учасники описуваних подій. Запрошуємо усіх, кому небайдужа тема героїчної оборони ЛАП», — зазначив координатор проекту, керівник благодійного фонду «Народна підтримка воїнів АТО» Сергій Глотов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук