У Львові пройде конкурс українського романсу імені Квітки Цісик

2 березня 20119601

1-4 квітня у Львові відбудеться Міжнародний конкурс українського романсу імені Квітки Цісик, видатної американської співачки українського походження. Конкурс пройде у межах проекту «Незабутня Квітка».

По це 2 березня на прес-конференції повідомив начальник управління культури Львівської міської ради Андрій Вороновський.

За його словами, проект ініційований продюсером Алексом Гутмахером (США).

Як повідомив співорганізатор конкурсу і фестивалю Алекс Гутмахер, до 25 березня триває збір заявок на участь у конкурсі. Участь у фестивалі можуть взяти солісти-вокалісти та вокальні ансамблі (віком від 18 до 35 років). Конкурсанти готують два вокальні твори: один - обов'язковий твір з творчого доробку Квітки Цісик, другий - акапельно - довільний твір (український романс з українськими фольклорними (народними або сучасними) мотивами.

«Уже зголосилися учасники із восьми країн – Угорщини, Молдови, Естонії, Білорусі, Румунії, США, Росії та України. Голова журі конкурсу – Ніна Матвієнко. Хочеться, щоб фестиваль мав режисуру, щоб конкурсанти несли прапори своєї країни. 2-3 квітня триватиме конкурсна програма у Львівській філармонії. 4 квітня всі конкурсанти відвідають Музей Квітки Цісик, а також цього дня відбудеться невеличкий концерт біля пам’ятника Шевченка на просп. Свободи для усіх львів’ян та гостей. Плануємо, що концерт почують 1-2 тис. осіб», - зазначив Алекс Гутмахер.

За його словами, перша премія конкурсу – 1 тис дол., друга – 500 дол, третя – 300 дол. Усі заходи, присвячені Квіткці Цісик, проводяться як соціально-благодійні, із приверненням уваги бізнесменів та представників різних ГО і БФ до проблем раку молочних залоз (у сім’ї Цісик усі жінки померли від цієї хвороби). «Фестиваль проводиться для придбання пересувного мамографа для львівського онкоцентру», - додав співорганізатор.

Окрім цього у межах проекту «Незабутня Квітка» відбудеться конкурс найкращих малюнків у школах Львова, а також пластунський курінь ім.. Квітки Цісик організує для школярів гру, побудовану на основі життя і творчості співачки.

Як повідомив голова депутатської комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму Львівської міської ради Ярослав Музичко, це вперше у світі пройде фестиваль Квітки Цісик. «Подія популяризуватиме українське слово, українську пісню, український романс», - зазначив він.

Нагадаємо, у Львові минулого року відкрили вулицю Квітки Цісик, що з'єднує вул. А.Лінкольна та вул. М.Хвильового.

22 січня 2010 року у Львові відкрили меморіальну дошку Квітці Цісик. Меморіальна дошка прикрасила фасад будинку на вул. Глибокій,8, де мешкала родина співачки.

Довiдка ZAXID.NET

Організатори проекту є українсько-американська координаційна рада, продюсер Алекс Гутмахер (США), громадська організація «Галицькі фестини» за підтримки Львівської міської ради.

Квітка Цісик – американська співачка українського походження, співачка-сопрано, виконавиця українських народних і популярних пісень. Її батьки жили у Львові на вул. Глибокій, 8, але переїхали до Америки, де і народилась майбутня співачка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук