У Львові розпочинають реконструкцію єврейського Будинку Навчання

Головні новини Львова 01.10Зореслава Губарь, 1 жовтня 2015, 13:53 1115 4

Сьогодні, 1 жовтня, стартує новий етап робіт із облаштування площі Трьох Синагог у Львові. Фахівці беруться реконструювати ділянку, де колись був розташований Бейт Гамідраш (Будинок Навчання). Він функціонував між синагогою «Золота Роза» та Великою міською синагогою.

«Це місце одне із дуже важливих для єврейської громади. Будівля Бейт Гамідрашу, будинок мудрості, де фактично був молитовний зал, бібліотека, дім навчання. Це була важлива споруда, от її фрагменти плануємо відновити, тобто протрасувати, як вона була ознакована у просторі», – розповіла начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Стіни ознакують білосніжним каменем, який розробили львівські науковці для цього проекту. На території буде і зелена зона – газон та дерева. Збираються встановити і мармурові таблички із різними цитатами, які стосуються євреїв чи їхнього життя у Львові.

візуалізація проекту

«Всередині цієї території будуть стрижені мінімалістичні газони. На цих газонах будуть відзначені місця, де стояли колони колись у цій будівлі, плитами білосніжного бетону. Завдяки тому, що цей бетон буде гладкий, полірований, практично без швів, він може використовуватися, крім того, що він відзнаковує, влітку для сидіння», – додав головний архітектор проекту Юрій Столяров.

Проект реалізовує місто спільно із товариством GIZ.

«Нам було дуже важливо, щоб єврейська історія, яка дуже важлива для Львова, не зникла. Коли до Львова приїжджають люди з цілого світу, нічого не бачать тут, у єврейському кварталі, неможливо побачити, що це було дуже важливе місце. Тому ми хочемо відкрити це місце, бо воно мало би бути для людей», – зазначила експерт GIZ Лєнка Войтова.

Аби облаштувати цю частину єврейського кварталу, необхідно 2,5 млн грн. З них лише 500 тис грн – із міського бюджету.

«З тих грошей 814 тисяч ляжуть в ландшафтний дизайн, 1,67 млн грн буде витрачено на елементи ландшафтного дизайну», – додав головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

Усі будівельні роботи, яких потребує територія, збираються завершити до початку морозів. За озеленення візьмуться вже навесні.

Консервувати синагогу «Золота Роза» досі продовжують. Аби реконструювати і територію, де була колись Велика міська синагога, потрібно ще 2,5 млн грн. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук