У Львові школи і дитячі садочки убезпечують від крадіїв

Замість нічних сторожів у навчальних закладах – камери спостереження та датчики руху

СуспільствоОксана Сенишин, 13 березня 2018, 17:43 739 1

Учні львівської школи №3, що на вул. С. Бандери почувають себе у безпеці. Ще торік навесні їхню школу обладнали вісьмома камерами спостереження та трьома десятками датчиків руху.

Є у школі і «тривожна кнопка». Тож вся система виведена на пульт. У разі спроби пограбування, директор та охоронні органи отримують сигнал.

Відео з камер спостереження архівується п’ятнадцять днів у самій школі. А давніше відео можна взяти в охоронній фірмі.

А ще більше року тому школа мала клопоти з суміжним майданчиком.

«Молодь, яка хотіла розважатися, шукала собі темне місце. На майданчику в нас не дуже гарне було освітлення. І тому ми завжди мали небезпеку. І наші сторожі нічні, звичайно, щоночі мали різноманітні прецеденти, і з правоохоронними органами також. Після того, як у нас було встановлено відеоспостереження, ці питання ми зняли повністю», – розповіла директорка школи №3 Світлана Уралова.

Тож потреба у нічних сторожах відпала. А вночі школу ставлять під охорону, яка й несе матеріальну відповідальність за шкільне майно.

«Компанія-інвестор надає школі повністю своє охоронне обладнання. Місто, натомість, сплачує лише за надання послуги безпеки. Тобто ми сплачуємо з міського бюджету за кожен навчальний заклад суму в розмірі 10 тис. грн. Це за забезпечення такої системи безпеки в місяць», – пояснила начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

Така система вже працює у 15 навчальних закладах міста, серед них і садочки. Це СЗШ «Джерельце», ЛНВК «Школа-садок «Провесінь», ЛСШ №4, Львівська лінгвістична гімназія, Львівська гімназія «Престиж», СЗШ №9, НВК «Школа І ст.-гімназія «Гроно», ДНЗ №163, ДНЗ №160, ДНЗ №180 ЛДК СЗШ №3, ЛЗШ №43, СЗШ №91, ДНЗ №167, ЛЗШ «Світанок». До літа обіцяють убезпечити ще сім: ДНЗ №12, ЛСЗШ №7, ЗШ «Дивосвіт», ЛСШ №57 ім. Короля Данила, НВК «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів блаженного Климентія та Андрея Шептицьких», ДНЗ №134, ДНЗ №153.

Це, сподіваються освітяни, налякає злодіїв. Адже тільки за цей навчальний рік у школах міста сталося 30 крадіжок. Жодного злодія не покарано.

«Злодії бачать, що на школі є камера і все записується. Злодій вже туди не лізе. Але він лізе, можливо, в іншу установу. В нас взагалі велика проблема у місті Львові з покаранням за злочини. Я наводив не раз приклади щодо котушок для ліфтів. Поліція ловить злодія, везе його в суд, щоби суд прийняв рішення щодо запобіжного заходу, а суд відпускає. Він знову йде та й краде», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Цього тижня комісія гуманітарної політики визначить десять перших шкіл, у яких від ранку і до вечора патрулюватимуть працівники ЛКП «Муніципальна варта».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук