У Львові спекулянти заробляють на ажіотажі віруючих

Через багатотисячні черги площу Св. Юра перекрили для транспорту на чотири дні

Головні Новини за 11 лютогоВіталій Кубліков, 11 лютого 2015, 18:30 8083 0

Уже майже два тижні до Собору св. Юра у Львові стоїть колона паломників. Останніми днями охочих приклонитися перед святинею лише більшає. Якщо займати місце з ночі, то черга дійде за 7-8 годин. Якщо вдень – то можна стояти і добу. Тож не випадково з’явилися спекулянти, які готові продати місце в черзі за кілька сотень гривень.

Живий ланцюг тягнеться від храму і мало не до Університету імені Франка. Миряни спеціально відпрошуються з роботи та навчання, аби відстояти чергу.

«Плануємо цілий день стояти. Вчора знайомі стояли з 9:00. Аж о 4:30 зранку вони зайшли», – розповіла Оксана, яка стоїть у черзі.

Під храмом постійно чергують карети швидкої допомоги. «Люди є від перевтоми, гіпертонічний криз, від переохолодження», – зазначив медбрат Павло Коцаба.

Є ще одна черга – з дітьми до 7 років. Тут людей суттєво менше. Подейкують, що для охочих схитрувати навіть пропонують винайняти малечу за 50-100 грн. Підтвердити це ми не беремося.

«Нашій Даринці 2 роки і 4 місяці. Стоїмо вже 40 хвилин», – розповіли батьки.

Пані Ганна, якій 65 років, таки вистояла 19 годин на ногах і потрапила до церкви Юра. Просила миру та здоров’я. «Я виконувала волю свого онучка, який попросив, щоб Господь зберіг нам Україну, щоб Україна перемогла», – запевнила прочанка пані Ганна.

Унікальна святиня з Ватикану – оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа у Львові ще з 30 січня. Але через небачений ажіотаж у храмі Юра вирішили пускати людей цілодобово. Втім, священики сумніваються, що всі охочі зможуть приклонитись до образу.

«Прийде неділя і треба накрити ікону і припинити доступ до неї. Хочемо щоб всі люди ступилися», – твердить настоятель Собору св. Юра отець Роман Кравчик.

Нерукотворна ікона лику Христа виставлена до опівдня 15 лютого.

Додамо, що площу Св. Юра через великі черги вірян перекрили для транспорту на чотири дні – із 17:00 середи, 11 лютого, до неділі, 15 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук