У Львові спільнота «Лярш-Ковчег» втретє влаштовує фестиваль «Ковчег дружби»

«ГО «Лярш-Ковчег», яка працює з людьми з розумовою неповносправністю, цього року втретє проведе фестиваль «Ковчег дружби». Свято відбудеться наступної неділі, 23 червня, на площадці біля Порохової вежі. Фестиваль триватиме один день з 14:00 до 21:30 та матиме денну і вечірню програми.

Денна програма розпочнеться о 14.00. У ній передбачені: благодійний ярмарок виробів ручної роботи, які створили люди з розумовою неповносправністю з допомогою асистентів організації, та випічки від волонтерів і батьків осіб із особливими потребами; щогодинні короткі свідчення запрошених гостей про місце людей з розумовою неповносправністю у їхньому житті і в нашому суспільстві; безпрограшну лотерею добрих справ; стіл взаємодопомоги, де кожен бажаючий зможе долучитись до допомоги організації і створення заготовок виробів; створення спільної картини; ярмарки вуличної їжі від партнерів фестивалю; майстер-класи від людей з розумовою неповносправністю та асистентів по виготовленню прикрас з фетру, листівок за допомогою ізонитки, розмальовування дерев’яних пташок Петриківським розписом; дитяча інклюзивна зона та розваги для дітей від аніматорів; майстер-клас по жестовій мові від партнерів «Майстерня щастя»; заняття по арт-терапії; розмальовування аквагримом та мехенді; фотозони;

Вечірня програма триватиме до 21:30. Програма розпочнеться пантомімою за участі людей з розумовою неповносправністю . Потім відбудуться виступи місцевих музичних виконавців і танці.

Люди з розумовою неповносправністю поділяться своїми талантами

«Ідея фестивалю почалась з маленької іскорки – бажання розказати про людей з розумовою неповносправністю, з якими ми щодня працюємо на програмах організації, яких вчимо і від яких чимало вчимось. Наша велика ціль – прийняття цінності кожної людини, не зважаючи на її можливості чи обмеження. Метою фестивалю є соціалізація людей з розумовою неповносправністю, а також підвищення толерантного ставлення та руйнування стереотипів, які існують у суспільстві щодо таких людей», – повідомили організатори.

Завдяки фестивалю кожен зможе познайомитись з людьми з розумовою неповносправністю, їх дарами і талантами, а також зрозуміти значення і важливість дружби у житті кожної людини.

Довідка

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Мета спільноти - дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

До «Лярш-Ковчегу» належить 63 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями, та 30 асистентів. Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб із глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами отримують соціально-побутові навички та разом із асистентами виготовляють різні вироби. В будинку підтриманого проживання має змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають. Щотижня в будинок заселяються нові друзі. Вони разом готують сніданки та вечері, вчаться прибирати, підтримувати особисту гігієну. Вони беруть участь у різноманітних заходах міста, відвідують музеї, концерти, театри і навіть проводять майстер-класи.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот у різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук