У Львові сябри розгорнули прапор та співали повстанські пісні

Головні Новини за 27 листопадаОльга Зеліско, 27 листопада 2014, 17:46 1173 0
дивіться також

Білоруси відзначили День героїв у Львові. Опозиціонери Білорусі уже вчетверте проводять національне свято в нашому місті. На його честь сябри розгорнули історичний білоруський прапор та заспівали повстанські пісні.

Це свято пов’язане із Слуцьким повстанням за незалежність проти радянської влади. У 1920 році приблизно місяць білоруські загони партизанів, що складалися в основному з місцевих селян, чинили опір радянським військам.

Слуцьке повстання підтримали прибічники білоруської незалежності по всій країні, значна частина якої була в той час окупована Польщею.

Зараз офіційна влада Білорусі ігнорує історичне значення антибільшовицького повстання, а організаторів свята героїв часто арештовують.

«У Львові почали святкувати день героїв з 2011 року. Треба було шукати нову місцевість, аби розказати правду про білоруських героїв в Україні, яка підтримує тих людей, які тримають стяг Білорусі. Адже ворог у нас єдиний, і він дуже страшний», – розповів голова руху солідарності «Разом» і Білоруського центру в Україні В'ячеслав Сівчик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук