У Львові триває щорічна акція із раннього виявлення глаукоми

СуспільствоІрина Ващишин, 10 березня 2016, 19:06 959 0

У всіх львівських поліклініках Львова вже п’ятий рік поспіль проводять дні профілактики та раннього виявлення глаукоми. Мешканців запрошують прийти у кабінет окуліста і виміряти очний тиск, аби запобігти втраті зору. Адже глаукома на початку захворювання не має жодних симптомів і відчути її неможливо.

Проте, якщо це підступне захворювання очей не лікувати, можна позбутися зору. Тому бодай раз на рік потрібно проходити профілактичний огляд в офтальмолога.

Львів’янку пані Оксану на вимірювання очного тиску скерували як гіпертоніка. Бо через це захворювання у неї може виникнути ще й глаукома.

«Мені сказали, що очний тиск в мене 24, навіть 25. То є багато, завжди в мене був 18», ‒ поділилась пацієнтка.

«Єдиним простим, доступним, дешевим методом діагностики цього захворювання є вимірювання внутрішньоочного тиску. І це можна зробити в будь-якій поліклініці міста Львова. Ми закликаємо львів’ян прийти в наші поліклініки і скористатися такою нагодою», ‒ закликав начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Очний тиск від 18 до 26 одиниць вважають нормальним. «Якщо при глаукомі тиск є 30 і вище, то очі сліпнуть за три роки. Якщо глаукома протікає з нормальним тиском, якщо глаукома лікована і пацієнт контролює свій тиск, своє поле зору, то відповідно зір зберігається на наступні 30-35 років», ‒ зазначила головний позаштатний спеціаліст міста з офтальмології Тетяна Смаль.

Саме підвищений внутрішньоочний тиск спричиняє атрофію зорового нерва і згодом сліпоту. Якщо знизити цей тиск краплями неможливо, тоді потрібна операція. У Львові їх роблять безкоштовно.

«Недолік антиглаукомної операції полягає в тому, що вона не повертає зору. Якщо при катаракті оперують пацієнта, він задоволений, він отримав зір. При глаукомі він каже: а я не бачу, в мене знов туман перед оком і так далі. Але ми задоволені, якщо є нормальний внутрішньоочний тиск », ‒ наголосив завідувач центру "Мікрохірургія ока" у 8-ій міській лікарні Ігор Новицький.

Для діагностування глаукоми, крім очного тиску, на спеціальному апараті перевіряють ще й поле зору пацієнта.

«В апараті є спеціальні чотири точки, на яких фіксується погляд. Пацієнт на них дивиться і по периферії з’являються інші спалахи світла. Пацієнт за допомогою спеціального датчика натискає на кнопочку і відмічає, все що бачить. Тобто по периферії який він бачить спалах і який не бачить», ‒ розповіла завідувач глаукомного кабінету МЦ "Мікрохірургія ока" Ольга Плевачук.

Глаукомний кабінет у 8-ій лікарні Львова облаштували коштом міста трохи більше ніж рік тому. За цей час тут обстежили понад 1300 пацієнтів. Підтвердження діагнозу отримали 56 із них.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук