У Львові універмаг на площі Ринок виводять із аварійного стану

Головні новини за 24 липняІрина Ващишин, 24 липня 2014, 20:44 2457 1

Триповерховий універмаг на площі Ринок у Львові реставрують, аби вберегти історичну будівлю від руйнування і водночас якомога точніше відтворити її автентичність. 

Інвестором робіт є ПрАТ "Львівський універмаг "На Ринку", який орендує приміщення колишнього універмагу. Власник цього майна – Львівська обласна рада.

Експерти стверджують, що зараз будівля у аварійному стані. 

«Якщо подивитися догори, карниз будинку у дуже поганому стані. Це є просто гостроаварійний стан. Це треба терміново ліквідовувати. У нас є старі архівні фотографії, є дослідження, які ми зробили у 2011 році. Тобто є всі підстави для того, щоб будинок зовнішньо відтворити у тому первісному вигляді», – зазначив начальник майстерні інституту «Укрзахідпроектреставрація" Зеновій Лагуш.

Аби повернути будівлі її історичний вигляд і з фасаду, і в інтер'єрі - експерти погоджували проект понад півроку. Але генпідрядник найперше взявся за фундамент, який через необлаштовану гідроізоляцію нині також аварійний.

«Зараз триває підсилення фундаменту, укріплення стін та перекриття. Тобто перш за все виконуємо роботи, які забезпечать стійкість і надійність цього об'єкту, збереження архітектурної пам'ятки. Наприклад, частина фундаменту від тротуару була дуже небезпечною, тому що вона фактично могла провалитися», – розповів директор фірми-генпідрядника Роман Лобай. 

Нинішній загрозливий стан будинку зумовлений тим, що востаннє ремонтні роботи в універмазі проводили у 70-их роках. Але тоді проблемні ділянки намагались просто сховати за новими матеріалами, стверджує головний архітектор проекту Роман Нарольський. 

За його словами, під час влаштування тротуарів ремонтники не зробили гідроізоляції фундаменту: "Через це зруйнувались його конструктивні елементи. А металеві балки всередині перекриття стали подібні на пап'є-маше. Ми їх розбирали руками». 

За обсягами робіт ця історична будівля отримала від експертів п'ятий рівень складності. Але навіть попри це, за проектом реставрацію мають завершити до 31 жовтня. А вже до кінця року у колишньому універмазі повинен запрацювати заклад харчування із власним виробництвом пива.

«У радянські часи тут працював банальний радянський універмаг, який віджив своє - це всі бачили. І ми хочемо створити тут модерний об'єкт, який буде приємно відвідати і городянам, і особливо гостям міста. Тому що всі розуміють, що центр міста орієнтований на туристів», - пояснив член наглядової ради ПрАТ "Львівський універмаг "на Ринку" Тарас Хмеловський. 

Як стверджує інвестор, для міста це буде найвиправданіше вкладення коштів - як з огляду на порятунок будівлі, так і на надходження до міської скарбниці. 

Довідка.

Дім №32 на площі Ринок у Львові звела у 1912 році фірма Едмунда Жиховича за проектом Міхала Лужецького у стилі модерн з елементами історизму. 

У цьому будинку розмістився перший у Львові універмаг "Trust" родини Ціпперів. У радянські часи він називався "На Ринку". 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук