У Львові відбувся Forum West: податки

ЕкономікаСофія Трощук, 14 вересня 2018, 17:39 243 0

Понад 120 учасників із Західної України обговорюють у Львові топ-теми податкового законодавства. Так виглядає семінар від Forum West, що його влаштовують вже восьмий рік поспіль. Цього разу говорять про податкові ризики, перспективи податку на виведений капітал і не тільки. Чи не найважливішою стане тема трансферного ціноутворення, адже до 1 жовтня всі компанії повинні подати звіти про контрольовані операції.

«У нас настільки жорстка відповідальність, що просто папірець якийсь не здав і там штраф у сотні мільйонів гривень. Буде й багато інших речей. Наші друзі зі спілки автоматизаторів бізнесу будуть говорити про якісь практичні інструменти з допомогою діджитал технологій ‒ як все-таки спростити речі», ‒ пояснює організатор семінару, керуючий партнер HD Partners.

Прем'єр-міністр анонсував масштабні перевірки від Держпраці, що розпочнуться 5 жовтня. Тож спікеру форуму розповідають про відповідне законодавство. Та про критерії, що збільшують ризики позапланової перевірки.

«Якщо у підприємства є багато договорів цивільно-правового характеру, тобто не трудові угоди укладені з працівниками, а договори цивільно-правового характеру; якщо підприємство виплачує заробітну плату меншу мінімальної; якщо у підприємства багато є договорів із приватними підприємствами, ця вся інформація передається в Держпрацю і з цим вони виходять на перевірку», ‒ пояснює про ризики менеджерка податків і зборів ТОВ «Бейкер Тіллі Україна» Ірина Панфілова.

Чинне законодавство порівнюють із перспективним. Топ-тема ‒ закон про валюту й валютні операції. В дію він вступить із 7 лютого наступного року, та готуються до нього бухгалтери компаній зараз.

«Дуже важливе для бізнесу ‒ це скасована, мабуть, така одіозна норма щодо ліцензування операцій з валютою. Тобто на сьогодні залишаються в нас ліцензії тільки для банків, для банківських фінансових установ і операторів поштового зв'язку», ‒ розповідає директорка департаменту податків та права «Бейкер Тіллі Україна» Тетяна Стретович.

Наступного разу учасники Forum West зберуться вже наступного тижня ‒ говорити про управління персоналом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук