У Львові відкрили меморіальну дошку Ірині Калинець

У Львові відкрили меморіальну дошку Ірині Калинець

Сьогодні, 25 грудня, на фасаді середньої загальноосвітньої школи №87, яка розташована на вулиці Замарстинівській, 11, відкрили меморіальну дошку на честь відомої письменниці та дисидентки Ірини Калинець.

Школа, де вчилась Ірина Калинець, може також отримати її ім'я

Ірина Стасів-Калинець вчилась в цій школі з 1947 до 1957 року. За словами її чоловіка, дисидента Ігоря Калинця, саме тут вона написала свої перші твори.

Колишній ректор ЛНУ ім. Івана Франка, заслужений професор Іван Вакарчук, що був присутній на урочистій церемонії відкриття пам'ятної дошки, запропонував, щоби школу №87 назвали на честь дисидентки. 

«Такі люди, як Ірина Калинець заслуговують не лише пам'ятної дошки чи назви вулиці. Вони заслуговують на те, щоб їхні імена та долі вивчалися в кожній школі. Бо завдяки таким людям ми маємо нашу державу», - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний.

Нагадаємо, Ірина Калинець - відома українська поетеса, активістка українського національного і правозахисного руху, дисидентка. Дружина Ігоря Калинця.

У 1998 році за громадську діяльність її було визнано «Героїнею світу» (США, Ротчестер). У 2000 році Ірину Калинець нагородили орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

В наслідок важкої хвороби Ірина Калинець померла 31 липня 2012 року у віці 72 років. 

фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук