У Львові відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування

На відкриття завітав посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі

У Львові відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування

У Львові у середу, 25 травня, за участі посла ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі відбулося відкриття Львівського регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування. Офіс розташований на вул. Гартмана Вітвера 14.

Посол ЄС в Україні висловив підтримку процесу децентралізації в Україні, та на Львівщині зокрема.

«Ми переконані, що передача частини фінансів і обов’язків на локальний рівень підвищить якість життя для самих громадян. Ми ґрунтуємося на тому досвіді, який могли спостерігати у багатьох країнах ЄС. Процес децентралізації в Україні вражає. Два роки тому дуже небагато експертів могли уявити, що буде створено так багато об’єднаних територіальних громад. У цьому відношенні Львівщина просто вражає, тут створено уже 25 ОТГ. Це свідчить про відданість Львівщини цій реформі», – зазначив він.

За словами посла, лідери ОТГ зараз стоять перед певними викликами, саме тому створюються такі центри для передачі того досвіду, який є в ЄС.

«Цей центр має стати домом для лідерів ОТГ, де ви зможете напрацьовувати ідеї розвитку, отримувати консультаційну підтримку, проходити навчання. Значна частина доходів залежить від економічної активності в регіонах, тому у ваших інтересах створювати належні умови для розвитку малого і середнього бізнесу. Хочу запевнити, що ви можете повністю покладатися на ЄС у цих процесах. Ми є ваш довготерміновий партнер і присутні тут, бо це – Європа», – заявив Хюґ Мінґареллі.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зазначив, що для того, щоб стати повноправним членом європейської спільноти державі необхідні швидкі, агресивні реформи. Одна з них – реформа державного управління, для якої базовою є модель децентралізованого суспільства.

«На головах ОТГ зараз є величезна відповідальність. У 2017 році Львівщина має пройти весь процес децентралізації. Сподіваюся після цього ви станете прикладом, який можна буде мультиплікувати по всій Україні, – сказав Олег Синютка, і додав – На Львівщині почали реалізовувати два проекти у партнерстві з ЄС щодо покращення професійно-технічної освіти та проект «Креативна Європа», але сподіваюся, що найбільш успішним буде саме програми «U-LEAD з Європою», бо вона націлена на всесторонній розвиток ОТГ. Для представників ОТГ найголовнішим пріоритетом зараз має бути навчання та професійне зростання. Хто його пройде, той розумітиме, що реалізація договорів, меморандумів відбувається через діалог. Сподіваюся, що керівники ОТГ після участі у проекті будуть прикладом для наступних».

Центр розвитку місцевого самоврядування відкритий у Львові для всебічної підтримки у процесі створення об’єднаних громад та їх подальшому розвитку, повідомив керівник центру Андрій Бриль. За його словами, тут працює юрист-консульт, а також працюватимуть радники з питань регіонального розвитку та з питань децентралізації, які надаватимуть консультації щодо питань просторового розвитку, планування місцевих бюджетів, надання адміністративних послуг.

У центрі представники ОТГ зможуть проходити навчання, а також отримувати допомогу у напрацюванні стратегій розвитку ОТГ, написанні проектів тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук