У Львові відзначили найкращих читачів України

Головні новини Львова 13.05Ірина Панчишин, 13 травня 2016, 19:04 366 0
дивіться також

Організатори фестивалю дитячого читання «Книгоманія» нагородили 47 найкращих читачів з усієї України. Але зробили це по-казковому. Для цього перетворили читальний зал бібліотеки на вул. Драгоманова на Буквордс у стилі відомого роману «Гаррі Поттер».

В англійської школи чарівництва – Хогвартсу, є львівська альтернатива. Це школа книгомагії Буквордс. Її двері відчиняють лише раз на рік для найкращих книгомагів. Цього разу навчання розпочали майже півсотні таких. З’їхались з різних куточків України. Освоюють анімагію, тобто придумують магічні слова, щоб показати їх іншим.

За змаганнями стежить викладачка основ бібліомагії та захисту від темних неуцтв Емілія Книгогриз. Допомагає їй професор швидкочитання та верховний книгомаг Григорус Чопикдор. А тут веде реєстр найкращих студентів директор Буквордсу. За сумісництвом ще й майстер чарівних паличок.

«Магічних паличок доводиться виготовляти багато, довкола надто багато невігластва і надто мало тих, хто любить читати і поринати у вир книгоманії», – розповідає професор школи Буквордс Олівандер.

Символ Буквордсу і його нащадки-равлики – це нагороди для найактивніших книгомагів. Тим часом чарівна куля намагається щось сказати.

«Вона має пророкувати долю людини. – А можна зараз подивитись, що вона спророкує? – Давай! – Я не знаю як. – Я теж. – А хто це знає? – Спитайте у чарівників і відьом», – розповіли спостерігачі змагань Михайло і Даша.

Але всі чарівники і відьми зараз допомагають книгомагам. Їм якнайшвидше треба розчаклувати нечитайликів. Випробовують усі закляття, що знають.

«Ми звільняємо тебе від нудьги і полюбиш читати ти. Пізнаєш ти магію книг і жити не зможеш без них. Книголюбіус любіус!» – промовляли книгомаги.

Усі заняття пройдені і всі книгомаги – найкращі. У подарунок отримають цінні пакунки.

«Мені цей конкурс дуже подобається через те, що я люблю читати і хочу читати щораз нові книги», – зазначив переможець із с. Гончарівка (Івано-Франківська область) Богдан Пасічняк.

Сучасні діти ростуть і щоразу стають вибагливішими книголюбами.

«Вони вже більше знають, де вони їдуть. Вони вже питають, які видавництва будуть представлені на форумі, чи зможуть вони ті чи інші книжки купити, а які письменники будуть. Тобто вони насправді є більш обізнані, а це свідчить про те, що років 5 тому приїжджали – вони майже нікого не знали», – розповів координатор фестивалю дитячого читання «Книгоманія» Неллі Клос.

Дітей ще чекають квести, зустрічі з письменниками та дискотека і знання з книгомагії – залишаться назавжди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук