У Львові викрили злочинну групу з оцінки нерухомості, до якої входив мешканець «ЛНР»

Наразі встановлено киянина-організатора, експерта з «ЛНР» та двох львів’янок-координаторів

У Львові викрили злочинну групу з оцінки нерухомості, до якої входив мешканець «ЛНР»

У Львові оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) припинили діяльність організованої злочинної групи, експерт якої є мешканцем так званої «ЛНР». Зловмисники надавали послуги оцінки нерухомості без виїзду на місце розташування об’єкта, причому за винагороду вони занижували вартість майна. Такі послуги оцінювали у $300-500 за об’єкт.

Як йдеться в повідомленні департаменту захисту економіки Нацполіції України, на території Західного регіону діяла розгалужена мережа представництв з надання послуг оцінки нерухомого майна без виїзду фахівця за місцем його розташування. Експерт-оцінювач, від імені якого видавались висновки, мешкає та працює експертом на тимчасово окупованій території Луганської області.

Вартість незаконних послуг коливалась від $300 до $500. Щомісячний прибуток становив понад 1 млн грн, частину з яких отримував мешканець псевдореспубліки – так званої «ЛНР».

Правоохоронці встановили, що організатором злочинної діяльності та засновником товариства є 33-річний киянин. Товариство мало розгалужену мережу представництв. Офіси розташовувались на території Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, а також у Києві.

Аби залучити широке коло «клієнтів», на інтернет-сайтах розміщали рекламні оголошення щодо проведення швидкої процедури визначення вартості об’єктів нерухомості та складання відповідних звітів про оцінку майна.

Представництва надавали експертну оцінку майна, зокрема без виїзду фахівця на місце, але за певну грошову винагороду занижували її ринкову вартість.

З працівниками офісів проводились спеціальні інструктажі, на яких доводилось, що сума грошової винагороди за послуги має становити 40% від суми занижених платежів до бюджету у вигляді податків, тобто 300-500 доларів США за один об'єкт.

На цей час встановлено 4 особи та два товариства, які причетні до злочинної діяльності. Зокрема, 33-річний організатор, 45-річна львів’янка, яка координувала роботу офісів західних регіонів, 29-річна львів'янка – координувала роботу представництва у Львові, а також 50-річний мешканець так званої «ЛНР», від імені якого і здійснювалась експертна оцінка.

Одержавши від клієнтів кошти як хабар, зловмисники від імені товариства оформляли звіти про оцінку майна та підписували від імені його оцінювача.

Разом з тим, експерт тривалий час знаходиться на тимчасово окупованій території у Луганській області та входить до «Асоціації незалежних оцінщиків» псевдореспубліки.

45-річна мешканка Львова передавала отримані грошові кошти від незаконної діяльності особисто організатору. Частину прибутку чоловік залишав собі, а частину передавав експерту з «ЛНР». Ці гроші не вносилися на рахунки або до каси товариства. Також оперативники встановили, що «винагорода» передавались організатору готівкою або на картковий рахунок, відкритий на ім'я іншої особи.

На підставі матеріалів відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) ККУ.

Щомісячна сума хабарів, яку зловмисники отримували з офісів та передавали організатору, становить понад 1 млн грн. Однак за 2015 рік одним товариством задекларовано 477 тис. грн, а друге – валовий дохід не декларувало взагалі.

На підставі ухвали суду працівники УЗЕ та слідства провели низку обшуків. Відтак вилучено 25 печаток та штампів суб’єктів господарювання,платіжні картки, на які регіональні представники перераховували грошові кошти, одержані як хабарі, комп'ютерну техніку, мобільні телефони, підготовлені звіти про експертну оцінку майна. Крім того, вилучено 20 тис. грн, отриманих як «подяку» за заниження ринкової вартості об’єктів нерухомості.

На цей час проводяться заходи із встановлення кола осіб, які також можуть бути причетні до скоєння цього кримінального правопорушення.

За це правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук