У Львові вкладники житлового кварталу вже рік не можуть отримати оплачених квартир

Забудовник ЖК «Дольче Віта», що на вул. Залізничній, 7, мав здати житло ще в першому кварталі 2018 року

СуспільствоІрина Панчишин, 12 лютого 2019, 20:04 10146 1

Майже три сотні пайовиків житлового кварталу «Дольче Віта», що на вул. Залізничній, 7, вже рік не можуть отримати обіцяних квадратних метрів. Житло забудовник мав здати ще в першому кварталі 2018 року. Та звівши заледве половину, роботи повністю зупинили.

Інвестори новобудови на вул. Залізничній, 7 скликали збори. Зібралися біля паркану житлового комплексу «Дольче Віта». Саме у його будівництво ці люди й вклали гроші. Проте отримати обіцяного не можуть. Людмила Рейтер договір про сплату пайового внеску у ЖБК «Дольче Віта» уклала ще в серпні минулого року. Тоді її квартира на 13 поверсі вже була готова. У жовтні кооператив обіцяв здати будинок повністю.

«Я вже помітила з літа, що кран не рухається, нічого тут не відбувається. Неодноразово дзвонила, зверталася у відділ продажу. Мені відповідали, що ведуться внутрішні роботи і все буде здано у термін», – каже вкладниця Людмила Рейтер.

Уже майже рік на своє помешкання чекає і Віталій Шейко. Пригадує: востаннє активно будували тут у 2017 році. Темпи сповільнились наприкінці 2018-го.

«17 грудня 2018 року я побачив на сайті lun.ua, що будівництво заморожене. Але ніхто нічого не сказав. В один момент ти дзвониш у відділ продажу, а телефони відімкнені, сайт «Дольче Віта» не працює, тобто все відімкнено, подзвонити нікому не можна. Тільки є група у Facebook, яку створила ініціативна група», – додає пайовик Віталій Шейко.

За інформацією пайовиків, тут продані 250 квартир у шести секціях. Щоправда, останню ще навіть не почали зводити. Дозвільні документи забудовник має лише на перші три секції.

«Було зафіксовано факт самовільного будівництва двох об’єктів за що відповідно накладені штрафні санкції в розмірі майже 3 млн грн по цих двох об’єктах. Це і на замовника будівництва, і ПрАт «Торговий центр А», і підрядника ТзОВ «Інновація Девелопмент». Зараз штрафи не сплатили. Тривають судові процеси, оскільки вони оскаржили наші постанови», – пояснив начальник юридичного відділу інспекції ДБК Святослав Кіндратів.

Приватне акціонерне товариство «Торговий центр А» є замовником будівництва. Проте у реєстрі Мін’юсту не вказано кінцевого власника фірми. Натомість є номер телефону, за яким, щоправда, заперечують стосунок до фірми.

«Це фізична особа. Я не знаю, хто має відношення. Я не маю відношення. До мене часто дзвонять по цій організації, особливо останнім часом, але я нічого про це не знаю. Напевно, хтось вказав телефон некоректно або ще якось», – відповіли журналістці ZAXID.NET за вказаним номером.

Свої договори люди укладали із ЖБК «Дольче Віта» в особі голови кооперативу Наталії Барбадин-Дунець. Наприкінці минулого року вона повідомила пайовиків, що будівництво відновлять після 31 січня 2019 року. А тепер уже каже: почнуть найближчим часом.

«Тимчасово зупинені будівельні роботи, але будівництво абсолютно не заморожене і не законсервоване. І воно буде найближчим часом відновлене, будинки будуть добудовані і здані в експлуатацію. До 20 лютого будуть проведені збори і всю інформацію їм доведуть. Відновлять будівельні роботи і буде завершене будівництво», – розповіла голова кооперативу Наталія Барбадин-Дунець.

Вкладники вже звернулись до правоохоронців. Вбачають у діях кооперативу шахрайство, мовляв, гроші взяли, а нерухомості нема.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук