У Львові волонтери обладнають кондиціонерами шпиталь з пораненими в зоні АТО

Відділення томографії Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, що на вул. Личаківській у Львові, в суботу, 19 липня, обладнають кондиціонерами.

Як розповіла ZAXID.NET координатор зі збору коштів Олександра Сладкова, наразі вдалося зібрати понад 20 тис. грн для того, щоб придбати та встановити у відділенні томографії два кондиціонери і запустити новий томограф. Старий працює дуже повільно, а лежати в ньому потрібно нерухомо.

За її словами, новий томограф стоїть у шпиталі ще з 2007 року, однак його зараз не вмикають, щоб не перегорів. Для роботи томографа потрібна кімнатна температура – 18­­оС, тоді як ще вчора температура досягала 28­­­оС.

Кошти також збирають для того, щоб обладнати кондиціонерами операційні відділення.

«Так співпало, що зараз шалена спека, в якій дуже важко як проводити операції, так і перебувати пораненим військовослужбовцям», – зазначила Олександра Сладкова.

Тут встановлять специфічні німецькі кондиціонери Toshiba, які дозволені МОЗ для роботи в операційних. Вартість такого охолоджувача із врахуванням монтажу – 9 438 грн.

Крім того, як розповіла Сладкова, волонтери спільно із благодійними фондами збиратимуть кошти для того, щоб встановити спеціальну систему кондиціонування повітря у реанімації. Кондиціонери тут ставити заборонено. Тому можна встановити тільки систему, подібну до тої, яка в Україні є лише в клініці Амосова. Її вартість – мінімум $5 тис.

Наразі, за словами координатора, є чимало пропозицій допомоги. Так, підприємці проспонсорували 4 мобільні кондиціонери, для лікарняних палат.

«Багато людей звертаються з пропозицією віддати свій кондиціонер. Уже було понад 20 дзвінків. Ці пристрої різних виробників і різних модифікацій, тому в понеділок зберуться лікарі і вирішать, що з такими пропозиціями робити», – розповіла Сладкова.

За кошти, які залишаться придбають спеціальний кабель для мобільного госпіталю. Він готовий до роботи і вже показував це під час навчань, однак кабелі живлення від генераторів старого виробництва, тому можуть не витримати напруги.

Зазначимо, що кошти можна також перерахувати на картку ПриватБанку:
5168 7423 3159 7793 (Голяк Мирослав Едуардович)/

Наступного тижня волонтери закуповуватимуть простіші кондиціонери для кардіореанімації, решти операційних та для старого томографа, який теж потребує охолодження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук