У Львові вже восьмий рік поспіль проводять профілактичну акцію із раннього виявлення раку

Головні Новини за 07 жовтняІрина Ващишин, 8 жовтня 2014, 14:04 0

Саме під час профілактичних оглядів медики щороку виявляють сотні хворих на початкових стадіях, коли лікування може бути  не надто складним і найголовніше - успішним.  

Проте, нерідко недбале ставлення до себе жінки виправдовують браком часу. Щорічні профілактичні акції допомагають лікарям виявляти чимало захворювань.  Лікар-гінеколог Анна Білик розповідає: "Багато є в нас ерозій, виявляємо і дисплазії, і раки шийки матки, зокрема в тих жінок, які не звертаються за допомогою, а приходять вже із скаргами".  

У поліклініках під час профілактичних місячників щороку можуть оглядати по декілька тисяч жінок. "Раку шийки матки було 5 випадків. Дисплазій було дуже багато. А дисплазія - це передраковий стан і з цього стану ми абсолютно маєм можливість жінку оздоровити і вивести. Після того ще й діток народжують," - говорить завідувач жіночої консультації 2-ої міської поліклініки Марія Третякова.

Патології грудної залози лікарі найчастіше виявляють у жінок віком від 50-ти до 60-ти років. "Жінки молодого віку - до 40 років - проходять щороку ультразвукове обстеження. Жінки старше 40 років, тобто в період між 40 і 50 років проходять раз на 2 роки - обстеження є рентгенівським. Після 50 - проходять раз на рік", - розповідає керівник мамологічного центру Валерій Белозьоров.

Відсоток занедбаного раку у місті нижчий, аніж в Україні. Проте найбільша біда - коли жінка звертається до лікаря запізно. Щоправда, у Львові таких випадків - менший відсоток, аніж в області і в Україні.  "Але все рівно я вважаю, що для міста Львова це не є добрий результат, коли кожна п'ята жінка з раком молочної залози звертається до нас в занедбаному випадку. Коли я починав працювати в місті Львові, то відсоток занедбаності складав 28 відсотків. Тобто динаміка є - від кожної третьої до кожної п'ятої. Але тим не менше, я закликаю жінок звертатись", - наголошує начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Профілактичний місячник із раннього виявлення раку триватиме до 20 жовтня. Для огляду у гінеколога жінці достатньо приділити 15 хвилин задля власного здоров'я.

 

  

     

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук