У Львові цього року особливий інтерес до так званих «теплих» кредитів. В ОСББ «Оберіг», що на Стрийській, 91, вже двічі брали позики на енергозбереження. У 2015 році замінили вікна на сходових клітках, а у 2016 – утеплили фасад.
«В утепленому будинку, де замінені вікна, економія приблизно 12-13 гривень з квадратного метра, порівняно з неутепленим будинком. Тобто з двокімнатної квартири у 50 м2, наші мешканці цієї зими зекономили від 550 до 600 гривень в місяць на опталі за опалення», – розповідає голова асоціації ОСББ «Оберіг» Стефанія Климко.
Утеплення цій панельці обійшлося у понад мільйон гривень. Але ОСББ отримало пільговий кредит. Мешканці впродовж 10 років мають заплатити 300 тис. гривень, а решту додадуть з міського та держбюджетів.
«Тепліше стало значно, дуже покращилися умови. Старі вікна були дерев’яні, діряві, від них дуже йшло холодом. Тому ми дуже задоволені», – каже мешканка вул. Стрийської, 91 Валентина Валюшко.
У 2016 кредитами на енергозбереження у Львові скористалися 22 ОСББ. А за три місяці цього року почали оформляти позики вже 15 об'єдань співвласників.
«Цього року у міському бюджеті ми заклали 8 млн гривень на відшкодування теплих кредитів. Минулого року було 3 млн. Вже є багато ОСББ, які почали підготовчу роботу, тому що до моменту взяття кредиту треба пройти шлях погодження з мешканцями, вирішити, які роботи слід проводити», – наголосив начальник відділу супроводу ОСББ міської ради Сергій Солтис.
Посадовець каже, що змінилися й умови теплових кредитів. Якщо раніше, банки, які є партнерами програми, давали гроші під 24-28% річних, то зараз позичають під 18% річних.