У Львові запустили соціальний проект «Тарілка» для годування людей у потребі

Волонтери розвозять продукти з супермаркетів організаціям, які опікуються малозабезпеченими

У Львові запустили соціальний проект «Тарілка» для годування людей у потребі
фото Тарілки
У перший день роботи волонтери зібрали у супермаркетах п'ять ящиків продуктів для спільноти «Емаус Оселя»

У Львові розпочав роботу соціальний проект «Тарілка», який має на меті брати у магазинах і супермаркетах продукти, в яких закінчується термін придатності, і годувати безпритульних та людей у потребі. На майбутнє ініціатори створять продовольчий банк, а поки у приміщенні триває ремонт, вони співпрацюють з іншими соціальними організаціями.

У вівторок, 28 квітня, волонтери «Тарілки» об’їхали три магазини і зібрали 5 ящиків якісної продукції в межах термінів придатності. Їх віддали спільноті «Емаус Оселя», що у Винниках опікується безпритульними. Сьогодні волонтери співпрацюють зі Шпиталем Шептицького, що на час карантину і пандемії розвозить їжу для потребуючих.

Засновники ініціативи «Тарілка» отримали від міської ради приміщення на 200 м2. Це перший поверх багатоповерхівки на вул. Кульпарківській, 158. Раніше там був продуктовий магазин, а останнім часом приміщення пустувало. Від початку року там роблять ремонт, але пандемія внесла свої корективи. Тож роботи довелось сповільнити, але в той же час виникла потреба у допомозі соціально незахищеним людям.

«Зараз є реальна потреба в продуктах харчування. Перші свої благодійні внески ми скерували у соціальні служби для закупівлі продуктів малозабезпеченим. Почали звертатися багато людей, які втратили роботу, навіть молоді і працездатного віку. Тому ми, не чекаючи на закінчення ремонту, в тестовому режимі почали роботу «Тарілки», — розповів ZAXID.NET співзасновник проекту Іван Павліш.

фото волонтерів проекту «Тарілка»

Поки триває ремонт, ініціатори прийняли рішення передавати продукти в громадські організації, лікарні. Волонтери «Тарілки» об’єднуються з іншими благодійниками, які опікуються бездомними чи малозабезпеченими. Також брали участь в акції «Нагодуй лікаря».

У приміщенні, де буде продовольчий банк, скоро замінять вікна і вхідні двері. Ремонтують основне приміщення і сортувальну лінію. Треба ще провести комунікації, створити санітарні умови і купити холодильне обладнання. На майбутнє, якщо ініціаторам вдасться отримати нежитлове приміщення, планують також готувати гарячу їжу для безпритульних. А поки що працюватимуть як соціальний продуктовий магазин, де видаватимуть продукти безкоштовно.

«Тарілка» вже співпрацює з мережею «Рукавичка», ведуться перемовини з супермаркетами «Близенько», «Ашан», на майбутнє перелік магазинів планують розширювати.

Окрім цього, засновники «Тарілки» збирають гроші на власний транспорт. Наразі з цим допомагають волонтери проекту БУР («Будуємо Україну разом»). Вони ж допомогли і з ремонтом.

Фінансово підтримати соціальну ініціативу можна тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук