Львівська міськрада виділить приміщення для створення «банку їжі»

Громадська організація «Тарілка» годуватиме безпритульних невикористаною їжею з ресторанів та супермаркетів

У Німеччині такі продовольчі банки існують майже у кожному місті

У Львові створили громадську організацію «Тарілка», яка забирає від закладів харчування невикористану їжу або з супермаркетів продукти, термін придатності яких закінчується, і віддає їх безпритульним та малозабезпеченим людям. Місто надасть для цієї благодійної ініціативи приміщення, у якому організують процес щоденного годування усіх, хто цього потребує.

Засновник екологічно-соціальної ініціативи «Тарілка» Ростислав Косюра запозичив досвід у Німеччині, де проживав багато років. Там теж існує схожа організація Die Tafel, що збирає невикористану їжу від закладів харчування, яка має йти на утилізацію, і роздає потребуючим. Тепер Ростислав таку практику хоче впровадити у Львові.

«Ми співпрацюємо із закладами, від яких забираємо продукти, термін придатності яких завершується, щоб віддавати безхатькам і усім потребуючим. Ми будемо їжу видавати щоденно, залучаємо волонтерів», — зазначив засновник ГО «Тарілка» Ростислав Косюра.

Вже за невеликий час до ініціативи долучились декілька закладів. Серед них ‒ готель «Леополіс», ресторан «Кумпель», мережа супермаркетів «Рукавичка», Фундація Бачевських. Також засновник «Тарілки» співпрацює з Мальтійською службою допомоги та спільнотою «Оселя», яка піклується про безпритульних. «Пласт» обіцяє допомогти волонтерством.

Для постійної діяльності благодійники потребують приміщення у центрі міста або неподалік вокзалу із площею близько 150 м2, де було б зручно зберігати і видавати продукти людям. У ньому облаштують кухню, їдальню та склад з холодильниками.

Під час апаратної наради міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення знайти відповідне приміщення для цієї благодійної ініціативи.

«У Львові почав діяти унікальний проект. Це співпраця закладів громадського харчування з благодійними організаціями, які надають можливість безоплатного харчування для людей, які є в потребі. Подумайте, шановні колеги, де може бути розташована така структура, яка буде допомагати у таких великих об’ємах. Мені дуже приємно, що є люди, які присвячують своє життя такій соціальній справі. Думаю, депутати підтримають такий проект, але треба знайти приміщення», — цитує міського голову Львова Андрія Садового прес-служба ЛМР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук