У Львові затвердили нові правила для вуличних музикантів

Головні новини Львова 03.04Марта Когут, 3 квітня 2018, 18:52 1492 1

У Львові затвердили нові правила для вуличних музикантів. Відтепер на площі Ринок та на прилеглих вулицях не можна барабанити і грати на духових інструментах, а також – використовувати звукопідсилювальні пристрої.

Уже шість років пан Остап на одному і тому ж місці – навпроти входу до Ратуші. Грає на баяні для львів’ян та туристів. Чи вийде музикувати, залежить лише від погоди, адже дозвіл від управління культури має. А от про нові правила вже теж знає, каже: «Скрипочка може заграти, щось таке, бандура. Бо то шум. Не раз такі концерти відбуваються, а тут люди живуть. Їм то нащо? Я тут на годинку виходжу, пограю і все – мене нема».

Проте на гамір нарікають не лише мешканці. Нелегко доводиться і тим, хто працює в самому центрі міста. Христина Процак, яка працює у Ратуші, зізнається: «Ну, голова не болить, бо це не настільки гучна музика, але, звичайно, не дає змоги зосередитися і коли там якісь важливі речі, важко сконцентруватися».

Аби створити комфортні умови і для мешканців, і для працівників, і для самих музикантів, виконком затвердив нову концепцію, за якою визначили три основні локації та умови для вуличних виступів.

Тож відтепер у місті є три основні ареали. Перший – уся площа Ринок. Біля криниць та фонтанів не можна користуватися звукопідсилювальною технікою, грати на барабанах та духових інструментах.

Другий – прилеглі до площі Ринок вулиці: Підвальна, Винниченка, Валова, Театральна та просп. Свободи. Тут не можна грати на ударних.

Третій ареал – за межами двох перших. Там можна музикувати на будь-яких інструментах, однак потрібно враховувати дозволений рівень шуму.

У будні дні музиканти можуть грати з 16 до 22 години, у святкові – з 12:00. Основна вимога: подати заявку та отримати дозвіл від новоствореної комісії.

«Вуличний музикант має подати звернення через центр надання адміністративних послуг, або через сайт міської ради в електронному вигляді, де він має зазначити дати та години свого виступу, репертуар», – пояснює Наталія Бунда, директорка міського департаменту розвитку.

Таку практику запозичили від європейських міст – Кракова, Берліна та Копенгагена. До того ж нововведення, на думку ініціаторів, можуть розширити горизонти для самих музикантів.

«Якщо би вуличні музиканти працювали в зонах, де є багато людей поза межами центру міста, бо така потреба є і там. Окрім того, воно може бути якісно віддяченим, оскільки більшість музикантів працюють на капелюха. Переконана, на Сихові є хороші місця, де можна працювати вуличним музикантом, на Левандівці і в Рясному», – каже Юлія Хомич, депутатка Львівської міськради.

Контролювати, чи музиканти дотримуються усіх вимог, буде «Муніципальна варта». Залишають право на вуличні виступи і дітям. Єдина вимога: аби це не було під час уроків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук