У Львові затвердили Програму сприяння залученню інвестицій на 2011-2013 роки
19 травня Львівська міська рада ухвалила Програму сприяння залученню інвестицій у місто Львів на 2011-2013 роки, основою якої є комплекс заходів для забезпечення нових вкладень у економіку міста. Програма проводить аналіз стану та основних тенденцій розвитку інвестиційної діяльності, визначає основні бар’єри залучення інвестицій в економіку міста, окреслює цілі і завдання, стратегічні напрями та пріоритети інвестиційного розвитку Львова.
Про це ZAXID.NET повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.
«Світ потрошку оговтується після кризи, відповідно, з’являється надлишкова ліквідність, тобто надлишкові гроші. Сьогодні є тенденція, коли зайві гроші забирають з таких консервативних фінансових інструментів, як державні чи муніципальні облігації. Підприємці готові вкладати ці гроші у високорентабельні проекти в інших країнах. Саме через це, на нашу думку, сьогодні має сенс вкладати кошти у інвестиційну промоцію. Передбачені кошти на відвідування міжнародних виставок і форумів. Також ми плануємо втілити проект road-show - це презентація головних фінансових центрів України, з метою залучити і нових інвесторів і активізувати тих, хто вже працює в Україні. Передбачені кошти на підтримку нашого веб-сайту, який вже сьогодні дає позитивні результати. Адже з початку року ми отримали 5 інвестиційних пропозицій, а це створення 5 тис. робочих місць. Три з цих пропозицій прийшли до нас через веб-сайт. Приємно повідомити, що одна з вищеназваних пропозицій вже сьогодні перейшла в фазу реалізації – це створення кол-центру» - наголосив начальник управління зовнішньоекономічної діяльності на інвестицій Сергій Кіраль.
Програма розрахована на 3 роки і передбачає фінансування у розмірі більше 10 млн. гривень. Цього року на виконання програми передбачено 1, 400 тис. грн. Зокрема, за ці коштів буде підготовлене техніко-економічне обґрунтування проекту забудови навколо нового стадіону та проекту поводження з твердими побутовими відходами.
«На жаль, у нас недосконале податкове та митне законодавство, відсутня злагодженість дій центральної та місцевої влади, відсутні будь-які програми стимулювання інвестицій – це все є свідченнями негативного інвестиційного клімату в країні. Те, що зі свого боку може зробити місто, щоб покращити таку ситуацію - це надавати якісний супровід проектів, надавати якісну інформацію. Бо хто володіє інформацією, той володіє світом. Що більше місто надасть інформації щодо партнерів, приміщень, юридичних послуг, можливостей, то більше до нас прийде інвесторів», - вважає Сергій Кіраль.