У Львові збудують біогазовий завод, аби усунути неприємний запах в місті

На новій станції намул перероблятимуть в електро- та теплоенергію

СуспільствоОльга Зеліско, 4 листопада 2015, 19:40 3137 1

Щоб побороти неприємний запах, у Львові збудують нову станцію збродження осаду. На очисних спорудах наступного року почнуть зводити біогазовий завод, який має переробляти намул в електро- та теплову енергію. Це дасть змогу, до того ж, зекономити витрати «Львівводоканалу» на електроенергію.

У районі вулиці Грінченка мешканці скаржаться на те, що щоранку відчувають сморід.

«Я їду на Галицьке перехрестя, щоранку, о 10-й, цей неприємний запах, то неможливо», – розповіла львів'янка Тетяна Йосипівна.

«В центрі заносить іноді сморід. А тут такий сморід у районі, нестерпний. Тут ще сьогодні не дуже, а от зранку трошки підсмерджувало», – поскаржилася Жанна Щурко, яка працює на базарі «Галицьке перехрестя».

У цьому районі смердить часто, причина в тому, що неподалік знаходяться очисні споруди. Їх збудували ще в 60-х, тож застаріла не лише радянська технологія очищення, а й саме місто виросло у кілька разів.

Шведський проект біогазового заводу мають побудувати на львівських очисних спорудах. Ціна проекту – 31 млн євро. Частину грантових коштів готовий виділити Євросоюз, решту – позичити Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Відповідно цей проект вирішує кілька питань, екологічних. Цей мул накопичується в лагунах, які становлять екологічну небезпеку для рік і для навколишніх мешканців. Вартість проекту – 31 млн євро. Він складається з позики, і з гранту. Грантова частина – це 7-7,5 млн євро. Все решта – це позика», – розказав заступник директора ЛКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.

«Мова йде про реконструкцію очисних споруд, які введені в експлуатацію 1963 року. Вони вже насправді вичерпали свій ресурс. І в рамках проекту цей намул, який ми отримуємо від стоків, його тисячі тонн, ми будемо переробляти в біогаз», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Намул, який роками накопичувався на майданчиках очисних споруд, тепер перероблятимуть на електро- та теплову енергію. Це дасть змогу зекономити третину видатків «Львівводоканалу» на світло.

«Це не просто налили мулу, і воно само собі бродить. Це підготовлений осад, який пройшов певну обробку, певну фільтрацію, щоб отримати якомога більше газу», – пояснив заступник головного інженера «Львівводоканалу» Володимир Васильченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук