У мережі з'явився перший 3D-мультфільм, самостійно згенерований комп'ютером

КультураРоман Ганкевич, 5 листопада 201712100
У мережі з'явився перший 3D-мультфільм, самостійно згенерований комп'ютером
фото Gizmodo
3D-мультфільм Fraktaal утворився виключно автоматично згенерованими фрактальними шаблонами

У мережі опублікували перший невеликий тривимірний мультфільм, який був повністю згенерований комп'ютером без втручання людини. Про це повідомляє Gizmodo.

Як зазначається, короткий 3D-мультфільм Fraktaal утворився виключно автоматично згенерованими фрактальними шаблонами.

«Можна подумати, що я творець короткометражного мультфільму - довго моделював і малював його. Але так вийшло, що я - лінивий мультиплікатор і тому Fraktaal був згенерований фрактальними патернами, з допомогою яких і з'явилися ці чужі світи і міста», - зізнався голандський художник Джуліус Хорстуіс, автор математичних алгоритмів, що їх використовував комп'ютер.

Джуліус Хорстуіс і раніше використовував фрактали в комп'ютерної анімації, але цього разу він довірив творчість комп'ютеру, який використовував створені ним математичні алгоритми, що видавали рандомні дані на екран. «Завдяки фракталам я можу творити цілі світи, і мені не потрібно щось малювати чи моделювати. Ці форми ховаються в формулах, вони існують у математичній реальності, а мені потрібно лише досліджувати і змусити їх показати себе», - зазначив художник.

До слова, фрактали - це нерегулярні, самоподібні структури: фігури, малі частини яких в довільному збільшенні є подібними до неї самої. Термін «фрактал» увів у 1975 році французько-американський атематик, засновник фрактальної геометрії Бенуа Мандельброт. Геометричні фрактали застосовуються для отримання зображень дерев, кущів, берегових ліній тощо. Алгебричні та стохастичні - для побудови ландшафтів, поверхні морів, біологічних моделей та інших об'єктів.

Об'єкти, які тепер називаються фракталами, досліджувались задовго до того, як їм було дано таку назву. В етноматематиці, наприклад в роботах Рона Еглаша «Африканські Фрактали», задокументовано поширені фрактальні геометричні фігури в мистецтві тубільців. В 1525 році німецький митець Альбрехт Дюрер опублікував свою працю «Керівництво Художника», один із розділів якої має назву «Черепичні шаблони, утворені пентагонами». Американський художник-абстракціоніст Джексон Поллок малював об'єкти, дуже схожі на фрактали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук