У новообраному парламенті кількість жінок буде найвищою за час незалежності України

СуспільствоВолодимир Пиріг, 12 листопада 20140

У новій Верховній Раді буде найбільша кількість жінок-депутатів за всю історію незалежної України.

Про це повідомляє прес-служба  Комітету виборців України, проаналізувавши результати виборчих кампаній.

Цього року в парламент обрано 47 жінок, або 11,1% загального складу. Для порівняння, у Верховній Раді попереднього скликання було 9,9% жінок (44 жінки), а в парламенті першого скликання - лише 2,3% (11 осіб).

Однак Україна відстає від загальносвітових показників: в середньому в парламентах світу 22% жінок, а в Європі цей показник сягає 25%.

В КВУ також повідомили, що мажоритарна складова виборчої системи, з її жорсткою конкурентною боротьбою і порушеннями закону, не сприяє обранню жінок в парламент. З 47 жінок, обраних до парламенту, лише дві отримали мандат у мажоритарних округах. Обидві обрані у Львівській області.

Таким чином, мажоритарна складова призвела до парламенту лише 1% жінок (2 з 198 нардепів), а партійні списки - 20% (45 з 225). Подібна ситуація спостерігалася і в 2012 році.

Дослідження Венеціанської комісії також підтверджують, що вибори в багатомандатних округах більш сприятливі для обрання жінок-кандидатів, ніж в одномандатних. Прямої залежності між відкритими і закритими партійними списками немає, в деяких країнах відкриті списки сприяють обранню жінок в парламент, в інших – навпаки, зазначається у повідомленні.

Як уточнює ЛІГАБізнесІнформ, згідно з Цілями Тисячоліття ООН Україна повинна забезпечити представництво жінок у законодавчому органі на рівні не менше 15% від складу депутатського корпусу. В Комітеті виборців зазначають, що цієї мети можна досягти шляхом впровадження гендерних квот за пропорційною складовою виборчої системи, стимулювання висування жінок в одномандатних округах в рамках державного фінансування політичних партій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук