У Нью-Йорку відкрилася 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН

СвітАндрій Стець, 14 вересня 20162470
У Нью-Йорку відкрилася 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН
фото Reuters

Сімдесят перша сесія Генеральної Асамблеї ООН почала роботу в штаб-квартирі всесвітньої організації в Нью-Йорку.

Як повідомляє Центр новин ООН, вдалося внести нововведення в процедуру виборів Генерального секретаря, які одностайно підтримали держави-члени ООН. Головою нової 71-ї сесії обрано дипломата з Фіджі Пітера Томсона. Він зазначив, що 71-я сесія Асамблеї має наблизити організацію до реалізації 17 цілей сталого розвитку проекту ООН до 2030 року.

В перші дні роботи нової сесії будуть вирішуватися, в основному, процедурні питання, в тому числі пов'язані з розподілом пунктів порядку денного по шести основним комітетах Асамблеї.

Щорічні загальні дебати розпочнуться 20 вересня і триватимуть до 26 вересня. За традицією, першими 20 вересня з трибуни Генеральної Асамблеї виступлять лідери Бразилії і США. Перед початком загальних дебатів Генеральний секретар ООН представить державам-членам ООН свою щорічну доповідь про роботу Організації.

Згідно з попереднім списком виступаючих, у першій половині першого дня загальних дебатів після президента Обами виступлять президенти Чаду і Франції, а також голови держав Гайани, Катару, Аргентини, Словаччини, Малаві, Йорданії, Швейцарії та Перу. На цей же день заплановано виступ прем'єр-міністра Великобританії. Першим у другій половині дня 20 вересня до делегатів 71-й сесії Генеральної Асамблеї звернеться президент Таджикистану.

Виступ президента України Петра Порошенка намічено на першу половину дня 21 вересня. Напередодні загальнополітичної дискусії 19 вересня відбудеться Саміт з питань біженців та мігрантів.

Заначимо, що Генеральна Асамблея ООН є головним дорадчим органом ООН. У неї входять представники всіх держав-членів Організації, кожне з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таких як питання миру і безпеки або прийом нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.

Як інформував ZAXID.NET, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що в рамках Генасамблеї ООН відбудеться зустріч президентів України і США Петра Порошенка і Барака Обами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук