У Парку культури проводять ексгумацію останків німецьких солдатів часів Другої світової війни

Очікують, що тут може бути поховано близько 300 людей

СуспільствоЮлія Лавришин, 8 вересня 201736333
У Парку культури вже відшукали останки 22 німецьких солдатів часів Другої світової війни

Позаду Монументу слави у Парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького проводять ексгумацію останків німецьких військових, які були поховані під час Другої світової війни. Усі віднайдені рештки перепоховають на військовому цвинтарі. Про це ZAXID.NET розповів директор спеціалізованого підприємства «Гарант», яке проводить розкопки, Володимир Мотика.

«В часи Другої світової війни неподалік був військовий госпіталь і всіх загиблих солдатів ховали тут. Частину останків було ексугомовано і перепоховано на облаштованому цвинтарі кілька років тому. Однак багато останків залишились під асфальтованою алеєю. Її будуть скоро ремонтувати і для нас це – чудова нагода відшукати решту останків», – сказав Володимир Мотика.

За його словами, вже знайдено рештки 22 людей. Проте очікують, що їх буде близько 300. Усіх їх перепоховають на військовому кладовищі у селі Потелич Жовківського району.

Усі фото Олега Бойка

«В нас немає інформації, чи ці солдати загинули під час взяття Львова німцями, чи, навпаки, під час того, як до Львова зайшла Червона армія. Проте у кожного солдата був металевий жетон з його іменем і прізвищем. Всі ці нашивки ми передамо до Німеччини і вже там їх досліджуватимуть», – додав Володимир Мотика.

За словами Володимира Мотики, роботи фінансує Німецька народна спілка по догляду за військовими похованнями. За відшукання, транспортування та перепоховання рештків одного солдата платять 41 євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук