У Польщі ініціювали європейську допомогу Україні щодо очищення Західного Бугу

На модернізацію очисних споруд у Львові потрібно близько €200 млн

У Польщі ініціювали європейську допомогу Україні щодо очищення Західного Бугу
Берег Західного Бугу біля Сокаля

ЄС має ініціювати програму фінансової допомоги Україні для очищення ріки Західний Буг, стан забруднення якої є дуже високим. Про це під час спільної прес-конференції у Варшаві заявили голови Рахункових палат Польщі, України та Білорусі, територією яких протікає ріка, повідомив «Укрінформ».

«Для покращення стану чистоти ріки Буг, а через це Вісли і Балтійського моря, мають бути фінансові ресурси, які треба направити нашим українським партнерам», – заявив голова Вищої контрольної палати Польщі (NIK) Кшищтоф Квятковський.

За інформацією Квятковського, 93% неочищених або погано очищених стічних вод потрапляють до Бугу на території України. Основною проблемою названо погано систему очищення стічних вод у Львові та львівській агломерації.

Рахункові палати трьох країн паралельно провели контроль очищення стічних вод, які потрапляють до Бугу. Загальні висновки і пропозиції щодо створення фонду для її очищення буде передано урядам усіх європейських країн.

Голова NIK зауважив, що від України, яка зараз стоїть перед фундаментальними викликами захисту своїх кордонів, не можна вимагати самостійного вирішення проблеми Бугу.

«Тому вирішено, що для цього має бути спеціальна програма Євросоюзу», – сказав Квятковський.

Згідно з оцінками, на модернізацію очисних споруд у Львові потрібно близько €200 млн.

Голова Рахункової палати України Роман Магута наголосив, що загальна сума коштів, необхідна на очищення вод, які впадають до річки, становить €700 млн.

«Вирішення існуючих проблем лише коштом бюджету неможливо. Виділені з бюджету кошти слід підтримати іншими фінансовими ресурсами – коштами інвесторів, закордонних організацій», – сказав Магута.

Очищення Бугу є необхідним з огляду на вирішення проблеми забруднення Балтійського моря. Згідно з європейськими даними, найбруднішим місцем на узбережжі моря є Гданська затока, куди впадає Вісла із забрудненою у Бузі водою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук