У Польщі підписали закон, який покращує умови праці сезонних працівників

СвітРоман Ганкевич, 10 травня 20188510
Сезонні працівники тепер можуть отримати обов’язкове медичне страхування, декретні виплати та страхування від нещасних випадків

Президент Польщі підписав у вівторок, 8 травня, зміни до закону про соціальне страхування працівників сільського господарства. Передбачається, що зміни мають сприяти детінізації аграрного сектора та забезпечити права сезонних робітників, передає «Radio ZET».

Зазначається, що зміни до законодавства, зокрема, передбачають введення нового типу угоди – для працевлаштування на час збору урожаю. Такий тип угоди можна буде укладати на 120 днів.

Завдяки нововведенню найняті на збір урожаю робітники, яких тепер називатимуть «помічниками фермера», отримають обов’язкове медичне страхування, декретні виплати та страхування від нещасних випадків для сезонних працівників.

Розмір обов'язкового внеску на медичне страхування наразі становить 142 злотих, а декретні виплати - 42 злотих. Таким чином працедавець має платити до бюджету за кожного найманого сезонного працівника 184 злотих на місяць.

Новий тип угоди, має на меті скоротити масштаби неофіційного працевлаштування та зменшити кількість договорів на виконання робіт, за які роботодавець не сплачує соціальних внесків. Також повідомляється, що нововведення допоможуть українським заробітчанам, яких у польському аграрному секторі працює більше 500 тис.

Новий закон набуде чинності впродовж семи днів з дня опублікування, окрім деяких положень, що стосуються влади (наприклад, голови Фонду соціального страхування в сільському господарстві, воєводи, старости). Щодо положень про владу закон набере чинності з 1 січня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук