У Польщі суд допоміг розлученій українці отримати гроші на дитину

Раніше міська влада відмовила жінці у державній допомозі для сина згідно з програмою «Сім’я 500+»

СвітКатерина Чурилова, 13 квітня 20186390
Українка звернулася по допомогу до Бюро речника з прав дитини

Воєводський адміністративний суд у польському Білостоку 12 квітня ухвалив рішення на користь українки з дитиною, який раніше влада відмовила у матеріальній допомозі. Батьком хлопчика є поляк, однак подружжя розірвало шлюб.

Як повідомило «Польське радіо», суд вивчив скаргу на рішення Міського центру соціальної допомоги у місті Кольно (Підляське воєводство), який відмовив українці, що живе у Польщі, у батьківській допомозі – так званій підтримці програми «500+» на її сина зі шлюбу з поляком. Хлопець має за батьком польське громадянство, однак чиновники на підставі закону про державну допомогу з питання виховання дітей визнали, що жінка не входить до кола осіб, котрі можуть одержати таку підтримку.

Згідно із законом, іноземець може отримувати грошову допомогу програми «Сім’я 500+», але така особа повинна мати посвідку на перебування з поміткою «доступ до ринку праці», а українка такого запису у своєму документі не мала. А тому в Міському центрі соціальної допомоги жінці відмовили у виплаті грошей.

Зі скаргою до суду звернувся речник прав дитини, до якого жінка прийшла з проханням про допомогу. Він вимагав скасування рішення про відмову виплати «500+». За його словами, тлумачення положень закону чиновниками у Кольні було настільки неправильним, що крім формальної оцінки того, чи жінка може звертатися за соціальною допомогою, не було посилання на ціль ухвалення парламентом Польщі цього закону.

Бюро наголосило, що відбулося порушення, зокрема, конституційного положення про рівне ставлення у цього випадку до дітей з польським громадянством.

Представник Бюро речника прав дитини звернув увагу на парадокс, що якби батько (поляк, жінка розлучена з ним, має присуджені аліменти на двох дітей – ред.) звернувся з відповідним клопотанням до Міського центру соціальної допомоги, то формально він відповідав би вимогам і таку грошову підтримку він отримав би.

До слова, програма Rodzina 500+ (Сім’я 500+) – це державна програма, яка має на меті фінансовау підтримку сімей у вихованні дітей, а також зростання народжуваності та поліпшення демографічної ситуації в Польщі.

Згідно з програмою, на другу та кожну наступну дитини виділяється державна допомога 500 злотих на місяць. Також підтримка може надаватися і на першу дитину у випадку, якщо дохід на одного члена сім’ї становить менше від 800 злотих на місяць. Якщо ж сім’я виховує дитину з обмеженими можливостями, то допомогу виплачують, якщо середній доході на одного члена сім’ї є меншим від 1200 злотих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук