У Раді Європи "за" вето на закони, що обмежують права людини в Україні

Оксана Панчишин, 16 січня 2014751991
Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс висловив занепокоєння ухваленими сьогодні в Україні законами, які обмежують права людини, зокрема право на свободу висловлення поглядів і на свободу зібрань.

Він закликав президента України ветувати ці законодавчі зміни. Відповідний запис Нілс Муйжнієкс розмістив у своєму Твіттері, інформує Радіо Свобода.

Нагадаємо, сьогодні більшість у Верховній Раді ухвалила 11 законів без обговорення й без участі депутатів від опозиції. За частину цих законів голосували відразу за основу і в цілому, і без електронної системи – підняттям рук.

Серед ухвалених – скандальний закон "Колісніченка-Олійника" "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян". Цей закон, зокрема, передбачає:

  • адміністративне покарання за неузгоджений із правоохоронцями рух у колонах у складі понад п’яти транспортних засобів,
  • адміністративне покарання за участь у масових акціях у масках чи шоломах, із відкритим вогнем чи піротехнічними засобами, за несанкціоноване встановлення сцен і звукопідсилювальної апаратури на масових акціях,
  • кримінальне переслідування за «наклеп»,
  • кримінальну відповідальність за незаконне збирання конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів і членів їхніх родин.

Додамо, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у своєму Твіттері так прокоментував ухвалення ВР низки законів: "Сьогодні в українському парламенті зловісні події. Україна вирішила обрати шлях від Європи і європейських цінностей?", передає "Інтерфакс-Україна".

Видання наводить і думку щодо сьогоднішніх подій у Раді міністра закордонних справ Швеції Карла Більда: "За тим, що ми бачили сьогодні в Києві, абсолютно зрозуміло – темні конструкції проти демократії. І зрештою – проти незалежності України".

Додамо, що журналісти вимагають від Януковича вето на закон "Колісніченка-Олійника".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук