Рада жорстко обмежила права протестувальників

Віра Карпінська, 16 січня 201428020
Рада жорстко обмежила права протестувальників
фото ZAXID.NET
У Львові протестувальник демонструє свою політичну позицію

Парламентська більшість Верховної Ради прийняла законопроект, який впроваджує кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність. Крім того, депутати внесли зміни до Кримінального кодексу, якими посилили відповідальність за масові заворушення, блокування і захоплення державних і громадських будівель.

Відповідні норми містяться у законі №3879 авторства депутатів ПР Вадима Колесніченка і Володимира Олійника. За цей закон підняттям рук проголосували 235 депутатів.

У пояснювальній записці автори зазначають, що кримінальна відповідальність за наклеп передбачені у більш, ніж 20 країнах. Необхідність прийняття цього закону депутати пояснюють «суттєвим загостренням політично-соціальної кризи».

«Непоодинокими стали випадки масових заворушень, втручання в роботу державних та правоохоронних органів, відбуваються захоплення будівель державної та комунальної власності, набули широкого розповсюдження прояви вандалізму та екстремізму, значно збільшилась кількість хуліганських дій», - йдеться у пояснювальній записці.

Відповідно до прийнятого закону, передбачено такі види відповідальності:

  • Наклеп (свідоме поширення недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи) карається штрафом до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.
  • Наклеп у творі, який публічно демонструється в ЗМІ або мережі Інтернет, або ж вчинений особою, раніше судимою за наклеп, карається штрафом від 50 до 300 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.
  • Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, - карається виправними роботами на строк від 1 до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років.
  • Рух в автоколонах з більш ніж 5 авто без узгодження з МВС караються штрафом від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на 1-2 роки з вилученням транспортного засобу.
  • Участь у масових акціях «у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування» тягне за собою накладення штрафу чи адмінарешт. Встановлення під час масових акцій «малих архітектурних форм» без дозволу МВС каратиметься подібним чином.
  • За організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством, погромами, знищенням майна, захопленням будівель і споруд, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. У попередній версії Кримінального кодексу максимальне покарання за такі дії було 8 років.
  • Заклики до здійснення дій, що загрожують громадському порядку, передбачають покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Раніше такі дії передбачали штраф, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 3-х років.
  • Групове порушення громадського порядку тягне за собою штраф, арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі до 2 років. У попередній версії закону такі дії передбачали штраф або арешт до 6 місяців.
  • Захоплення державних або громадських будівель і споруд карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. До цієї статті додається ще покарання за блокування будівель або споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян - обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на такий же термін.

Нагадаємо, у четвер, 16 січня, Рада також спростила зняття недоторканності з депутатів і процедуру надання згоди на їх арешт. Також депутати проголосували державний бюджет на 2014 рік. За усі законопроекти Рада голосувала підняттям рук, оскільки опозиціонери відібрали частину карток депутатів більшості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук