Журналісти вимагають вето на закон про відповідальність за наклеп

Оксана Панчишин, 16 січня 20145420
Журналісти вимагають вето на закон про відповідальність за наклеп
фото infosmi.net
Журналісти вимагають вето Януковича на "закон Колесніченка-Олійника"

Журналісти вимагають від президента Віктора Януковича ветувати "прийнятий" сьогодні закон, авторами якого є регіонали Вадим Колесніченко та Володимир Олійник. Відповідне звернення підписали Незалежна медіа-профспілка, Національна спілка журналістів та Комісія із журналістської етики.

"Зазначеним законом де-факто запроваджується цензура… і ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України", – зазначено в заяві, повідомляє прес-служба НМПУ. Адже передбачено, зокрема, кримінальну відповідальність за наклеп та за "екстремістську" діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів.

Медійники побоюються, що це "дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати "незручних" журналістів та блогерів".

Закон Колесніченка-Олійника також зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати "екстремістські" сайти та новинні блоги, які не зареєстровані як інформаційні агенції.

Журналісти висловлюють у заяві обурення з приводу того, що закон був прийнятий "з суттєвими порушеннями регламенту і без консультацій з громадськістю, журналістами та власниками ЗМІ".

"Ми бачимо, що цим законом журналістів де-факто підпорядковують правоохоронним органам під загрозою кримінального переслідування. Така державна політика запровадження цензури неминуче призведе до викривлення подання інформаційної картини", – йдеться у зверненні.

Відтак журналісти заявили, що "в разі, якщо Віктор Янукович не ветує цей закон, персонально він нестиме відповідальність за репресії проти журналістів, які будуть здійснюватися на підставі цього закону".

Додамо, в Інституті медіа права  переконані, що цей "закон остаточно знищує залишки української демократії та встановлює жорсткий авторитарний режим в Україні. Ухвалення закону чітко показує, що влада планує провести у 2015 році жорсткі й брутальні вибори і ухвалює закони, для того щоб придушити протести і забезпечити збереження своєї влади".

"Ми закликаємо громадян і громадські організації висловити свій активний протест проти ухваленого закону", – йдеться у зверненні Інституту медіа права.

Нагадаємо, сьогодні, 16 січня, Рада прийняла законопроект, який впроваджує кримінальну відповідальність за наклеп й екстремістську діяльність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук