У Росії хочуть запровадити кримінальну кару за образу релігійних почуттів
Держдума Росії 9 квітня прийняла в першому читанні проект закону про захист релігійних почуттів вірян, що передбачає введення кримінальної відповідальності за їх образу.
Документ був внесений на розгляд представниками всіх думських фракцій. Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс РФ новою статтею, яка передбачає покарання за "образу релігійних переконань і почуттів громадян та/або осквернення об'єктів і предметів релігійного шанування (паломництва ), місць, призначених для здійснення релігійних обрядів та церемоній".
У разі публічної образи обрядів релігійних об'єднань, які "сповідують релігії, що складають невід'ємну частину історичної спадщини народів Росії", і публічної образи релігійних почуттів громадян передбачені штрафи до 300 тис. рублів, або обов'язкові роботи на строк до 200 год, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Осквернення або псування і руйнування об'єктів і предметів релігійного шанування каратиметься штрафом від 100 тис. до 500 тис. рублів, або обов'язковими роботами на строк до 400 год, або позбавленням волі на строк до 5 років.
Крім того, до Кодексу РФ про адміністративні правопорушення пропонується внести поправки, що дозволяють стягувати штрафи у розмірі від 10 тис. до 30 тис. з громадян та від 50 тис. до 100 тис. рублів з посадових осіб у випадках їх "перешкоджання здійсненню права на свободу совісті і свободу віросповідання".
Передбачений також адміністративний штраф для громадян - від 30 тис. до 50 тис. рублів - за публічне осквернення релігійної літератури, знаків або емблем "світоглядної символіки".
Нагадаємо, трьох дівчат з панк-групи Pussy Riot московський суд 17 серпня засудив до двох років колонії загального режиму за панк-молебень у храмі Христа Спасителя в столиці Росії. Дівчата спробували проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».
Зараз поліція розшукує ще двох учасниць акції в храмі. Amnesty International визнала учасниць Pussy Riot в'язнями совісті. За звільнення Pussy Riot виступили багато діячів культури як у Росії, так і за кордоном. Дві учасниці гурту покинули Росію.
За два місяці суд, під час розгляду касаційної скарги на вирок, змінив покарання одній із учасниць гурту Катєріні Самуцевіч на умовне, після чого вона звернулась до Євросуду з прав людини.