У Росії за образу почуттів віруючих ув’язнюватимуть на 3 роки

СвітНаталія Зубрицька, 21 травня 20138567
У Росії за образу почуттів віруючих ув’язнюватимуть на 3 роки
фото 1tv.ru
Держдума РФ

Держдума РФ ухвалила 21 травня у другому читанні законопроект про кримінальну відповідальність за дії, що ображають почуття віруючих.

До другого читання депутати пом'якшили санкції за такі дії, знизивши з 5 до 3 років термін позбавлення волі як максимальне покарання.

Документ був внесений до Держдуми в кінці вересня 2012 представниками всіх чотирьох фракцій. До другого читання депутати відмовилися від введення окремої спеціальної статті до Кримінального кодексу, що передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі за образу почуттів віруючих, а запропонували нову редакцію статті 148 КК РФ - про відповідальність за перешкоджання здійсненню права на свободу совісті та віросповідань.

 Парламентарі пропонують карати за публічні дії, що виражають явну неповагу до суспільства і вчинені з метою образи релігійних почуттів віруючих, в тому числі в місцях богослужіння та проведення інших релігійних обрядів. Також у вигляді санкцій передбачаються штрафи до 500 тисяч рублів, зобов'язувальні та виправні роботи.

Нагадаємо, у серпні 2012 року в Росії учасниці Pussy Riot Надія Толоконникова, Марія Альохіна та Катерина Самуцевич були засуджені до 2 років позбавлення волі кожна за так званий панк-молебень у храмі Христа Спасителя. У середині серпня Хамовницькиий суд визнав їх винними в хуліганстві з мотивів релігійної ненависті.

Справа Pussy Riot викликала великий суспільний резонанс. На підтримку учасниць групи висловлювалися відомі політики й діячі культури з різних країн світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук