У сквері Святого Юра почали зрізати дерева

СуспільствоОльга Перехрест, 12 листопада 201514574
У сквері Святого Юра почали зрізати дерева

Сьогодні, 12 листопада, в сквері Святого Юра знову почали спилювати дерева. Вже встигли зрізати дві акації.  

Як розповіли активісти, працівники ЛКП «Зелений Львів» припинили спилювати дерева, щойно на місце прибули захисники скверу. Всього на сьогодні була заплановане спилювання 9 дерев. Всі вони розташовані на ділянці, де пізніше мають зробити дорогу.

ЛКП "Зелений Львів" розпочав спилювати дерева у сквері

На місце прибули місцеві мешканці та активісти Екологічного опору, Автономного опору, Народної дії та Еко-захисту. Захисники скверу викликали поліцію та написали заяву про незаконну вирубку дерев.

«У міськраді нам пообіцяли привезти показати документи, що дають дозвіл на вирубку дерев. Але досі ніхто не приїхав», - розповів ZAXID.NET активіст Орест Залипський.

В свою чергу, голова управління екології та благоустрою Львівської міської ради Андрій Галушка заявив ZAXID.NET, що до нього особисто чи до управління ніхто з активістів не звертався, щоб ознайомитись з дозволами на спилювання дерев. За його словами, дерева у сквері спилили тому, що вони могли впасти.

«Двічі на рік місто має провадити обстеження зелених насаджень. Старі, сухі та хворі дерева, які можуть впасти та завдати шкоди людям чи їхньому майну, треба прибирати. Обстеження стосовно скверу святого Юра було проведено ще минулого року. Сьогодні дійсно було знято крони двох дерев, які становили небезпеку. Це буде проводитись не залежно від планів реконструкції скверу», - заявив Андрій Галушка.

За словами голови управління екології та благоустрою ЛМР, до них надходили звернення від мешканців сусідніх до скверу св. Юра будинків з проханням зрізати й інші дерева. 

За словами активістки Ірини Янів, вона особисто говорила про ситуацію в сквері з головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським та з головою департаменту адміністрації міського голови Львова Андрієм Москаленко. Зв'язатись з Андрієм Галушкою в них не вийшло. Захисники скверу планують отримати офіційний коментар від управління екології.

«Те, що сьогодні відбувається - чергове порушення домовленностей від ЛМР», - стверджує активіст ГО «Врятуй сквер Святого Юра» Антон Савіді.

У офіційній заяві ГО «Врятуй сквер Святого Юра» йдеться про те, що пересадка дерев та будь-які інші дії стосовно скверу мали відбутись лише після оприлюднення документів нового плану реконструкції скверу та прес-конференції. Активісти вимагають призначити кінцевого відповідального за проект реконструкції, призначити дату офіційної прес-конференції та презентації нового проекту, оприлюднити чітку схему пересадки дерев. Також захисники скверу вимагають покарати відповідальних за вирубку дерев 12 листопада.

За словами активістів, вони отримали гарантію від голови департаменту адміністрації міського голови Львова Андрія Москаленка, що до понеділка жодних дій у сквері проводитись не будуть.

Активісти планують чергувати у сквері до 18:00. А на 19:00 заплановані збори захисників скверу.

Нагадаємо, що вчора у сквері навпроти собору св. Юра пересадили частину дерев, які росли на ділянці, де пізніше буде розташована дорога. Це було передбачено у проекті реконструкції площі перед церквою. Таким чином дерева хотіли вберегти від вирубування.

11 листопада пересадили частину дерев, які розташовані на ділянці, де має пройти дорога

Раніше, після тривалих акцій протесту проти вирубки дерев у сквері святого Юра, громадські активісти, міська адміністрація та представники УГКЦ підписали меморандум, де зобов'язались шукати спільне консенсусне рішення щодо реконструкції скверу.

фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук