У Старосамбірському районі вирішили заборонити торгівлю по неділях

Ініціативу місцевих депутатів від «Свободи» ще має розглянути районна рада

У Старосамбірському районі вирішили заборонити торгівлю по неділях
Заборона не стосуватиметься аптек, заправок та магазинів з хлібом

На наступній сесії Старосамбірської районної ради розглянуть проект рішення про заборону торгівлі у неділю і на офіційні державні свята. З такою ініціативою виступив місцевий осередок партії «Свободи».

На думку голови фракції ВО «Свободи» у Старосамбірській райраді Мирона Пацая, «неділю треба присвятити родині, товариству, піти до церкви».

«Суть проекту в наступному: в всіх населених пунктах Старосамбірського району заборонити роботу у неділю і на офіційні державні свята всіх торгових точок, окрім АЗС, аптек і магазинів, які торгують хлібобулочними виробами. Такі речі застосовуються і в Польщі, і в Німеччині, і в Італії. Тобто, якоїсь новизни в цьому немає», - пояснив ZAXID.NET Мирон Пацай.

Зараз проект рішення обговорюють з депутатами, священиками, підприємцями та громадою. Втім, на думку депутата, проблем із ухваленням такого рішення у райраді не буде. Зазначимо, що з 40 депутатів райради лише четверо - представники «Свободи».

Точна дата наступної сесії Старосамбірської районної ради наразі невідома, але вона відбудеться орієнтовно у середині березня. Тоді ж депутати зможуть проголосувати за проект рішення про заборону торгівлі у вихідні та свята, який до цього часу має пройти розгляд на депутатських комісіях.

У львівському обласному осередку ВО «Свободи» не прокоментували ініціативу своїх старосамбірських депутатів, але зазначили, що будь-які дії на місцях відбуваються за згоди керівництва партії.

Нагадаємо, що цього року подібна заборона про часткову заборону торгівлі по неділях почне діяти у Польщі - відповідний закон сейм ухвалив у листопаді 2017 року. Від 1 березня 2018 року в кожному місяці магазини будуть працювати лише у дві неділі — в перший і останній тиждень місяця. З 2019 року магазини будуть відкриті тільки в одну неділю в місяць, а з 2020 року почне діяти суцільна заборона на торгівлю по неділях, за винятком семи неділь на рік: двох неділь, які передують Різдву, однієї неділі, яка передує Великодню, та останніх неділь січня, квітня, червня і серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук