У Стрию засудили дівчину, яка допомагала грабувати банкомат

У Стрию на 2 роки засудили дівчину, яку спіймали «на гарячому» разом зі спільником під час зняття спеціальних технічних пристроїв з банкомату, які зчитували інформацію з банківських карток. Шахраї встановили на банкоматі пристрій для зчитування даних із магнітних стрічок та спеціальну мікрокамеру, на яку записували ПІН-коди клієнтів.

За день їм вдалося отримати інформацією із карток 45 клієнтів «ПриватБанку».

Головний спеціаліст департаменту безпеки із захисту банківських технологій розповів, що працівник з обслуговування банкоматів у Стрию помітив, що на банкоматі встановлені спеціальні технічні пристрої. Він повідомив про це у відділ кіберзлочинності при ГУМВСУ. За банкоматом встановили цілодобове спостереження. Того ж дня вночі біля банкомату затримали хлопця і дівчину з сумкою, у якій виявили інструменти для встановлення «антискімінгових накладок». Демонтовував ці технічні пристрої хлопець, дівчина допомагала йому. Він також зазначив, що для того, щоб поставити такі накладки, необхідні спеціальні знання та навики.    

В судовому засіданні обвинувачена повністю визнала свою вину та пояснила, що перебувала із чоловіком, із яким скоювала злочин, у близьких стосунках. Вкінці грудня минулого року він запропонував їй поїхати до Львова на екскурсію, а вже в дорозі сказав, що вони їдуть у Стрий, де він має намір викрасти гроші з банкомату. Він запропонував їй допомогти, за що обіцяв добре заплатити. Дівчина розповіла, що погодилась, бо не мала грошей ні на проживання, ні на дорогу додому.

Вона стверджувала, що до кінця не усвідомлювала, що саме її друг робив біля банкомату, а лише асистувала йому з інструментами.

Суд врахував, що обвинувачена хоч і вчинила тяжкий злочин, але раніше не була судима, позитивно характеризується за місцем проживання, молода, є сиротою та виконувала другорядну роль при вчиненні злочину, а також те, що банку не було завдано шкоди. Він визнав її винною та засудив відповідно до ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) на 2 роки позбавлення волі з конфіскацією усіх технічних засобів для скоєння злочину.

Дані про спільника дівчини слідчі виділили в окреме кримінальне провадження. Наразі чоловіка ще не судили, але його, як організатора злочину, очевидно, чекає значно суворіше покарання – санкція статті передбачає до 6 років ув’язнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук