У Тернополі суд задовольнив позов власників єврооблігацій до агрохолдингу «Мрія»

У Тернополі суд задовольнив позов власників єврооблігацій до агрохолдингу «Мрія»
Суд задовольнив позов власників євробондів «Мрії» про визнання боргових зобов’язань на $573 млн

Тернопільський господарський суд у п’ятницю, 16 грудня, задовольнив позов власників єврооблігацій агрохолдингу «Мрія», випущених у 2011 і 2013 роках, а також визнав боргові зобов’язання 68 компаній, які входять до його складу, і виступали поручителями Mriya Agro Holding PLC за цими облігаціями. Про це йдеться у повідомленні прес-служби агрохолдингу.

«Позов стосується поручительств 68 компаній «Мрії» за простроченими борговими зобов’язаннями Mriya Agro Holding PLC на суму $573 млн, які складаються з непогашеної суми кредиту і відсотків з серпня 2014 року, коли компанія оголосила дефолт по євробондам, не зумівши здійснити черговий платіж», – сказано у повідомленні агрохолдингу.

За словами гендиректора «Мрії» Саймона Чернявського, це перший випадок, коли власники єврооблігацій звернулися з позовом про стягнення боргу саме в український суд.

«Це прецедент, коли українська судово-правова система продемонструвала свою здатність захистити права іноземних інвесторів», – прокоментував він рішення суду.

Гендиректор агрохолдингу додав, що «Мрія» зі свого боку визнає вимоги бондхолдеров по боргу, успадкованим компанією від попередніх власників, і розраховує на компетентні й незаангажовані рішення судів і надалі, в рамках процесу реструктуризації боргу компанії.

Зазначено, що у серпні 2014 року «Мрія» не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт.

Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поручительств, наданих «Мрією» компаніям, афільованим з сім’єю Миколи Гута, на момент оголошення дефолту становила $1,3 млрд. З лютого 2015 контроль над активами «Мрії» перейшов до її кредиторів.

На початку лютого 2015 року був призначений новий менеджмент агрохолдингу, а у вересні 2016 комітети кредиторів і бондхолдерів погодив умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день складає $1,1 млрд.

За фактом шахрайства попередніх власників компанії відкрито кримінальні провадження, а Микола Гут оголошений в розшук по лінії Інтерполу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук