До теми
У Тисовці на Львівщині завершився чемпіонат України з літнього біатлону. Упродовж тижня за нагороди та путівки у збірну боролися більше півсотні атлетів.
Усе відбувається, як взимку. Тільки лижі оснащені роликами, щоби пересуватися заасфальтованою трасою. Передостання у програмі чемпіонату і дуже ефектна дисципліна біатлону – мас-старт. Елітна гонка, у якій беруть участь найкращі спортсмени.
Дівчата першими вступили у бій. І долали 10 км та 4 вогневі рубежі: лежачи та у стійці. За кожен промах на стрільбищі учасники мусять поплатитися штрафним колом. А це 150 зайвих метрів і втрата цінних секунд.
Серед юніорок наймайстернішою виявилась Христина Ковальова. Переможниця розповіла: «Всю дистанцію я йшла на першій позиції. І була краща у стрільбі. Люба Кип`яченкова, яка фінішувала другою, наздоганяла мене перед рубежем. Але я на стрільбі трохи краща, тому втікала від неї».
Далі стартували юніори. У них був дещо більший відтинок протистояння – 12,5 км. Біатлоністи кажуть: контактна боротьба, коли конкуренти «наступають на п`яти» додає змаганням запалу.
«Це, напевно, найкраща гонка, яка тільки може бути. Всі поряд, всі змагаються, подих у подих їдуть. Ну, це дуже ефектно! Захоплює подих, коли їдеш. Навіть у нас, спортсменів», – зізнався переможець серед юніорів Богдан Цимбал.
Хоча є і зворотній бік медалі. Наприклад, «бронзовий» призер мас-старту Сергій Телень зазначив: «Це додаткові емоційні подразники. Як і суперники, ти розумієш, яким ти йдеш. Що тобі робити, аби кращий результат показувати. Наприклад, на мене це дуже погано діє».
Літній біатлон спортсмени порівнюють із фундаментом у будинку. Адже без нього неможливо показати хороший результат у зимовому сезоні. Богдан Цимбал розповів: «Ми зараз працюємо навіть більше, ніж взимку. Літом ми виконуємо багато силової роботи. Такі тривалі тренування у нас по 5-6 годин».
За результатами національної першості, сформують юніорську збірну, яка виступить на чемпіонаті світу в Росії.