У Трускавці цього року лікуватимуть 400 дітей із ДЦП

Головні новини Львова 24.11Вікторія Іваскевич, 24 листопада 2016, 20:05 657 0

Для дітей із ДЦП держава пропонує лише дві програми реабілітації. Та й потрапити до такої один шанс із п'ятдесяти. В Україні близько 23 тис. дітей із ДЦП. Цього року державним коштом 400 із них відправлять до Міжнародної клініки відновлювального лікування у Трускавці. Перших сто уже завершують двотижневу програму реабілітації.

Зазвичай батьки дітей із ДЦП не звикли нарікати на важке життя чи відсутність державної підтримки. Вони самі шукають можливостей. Адже часто, аби дитина пішла, сіла чи хоча б підняла голову, потрібні роки наполегливої праці.

«Це постійно потрібно робити. Тобто, щодня ти не лише повинен піти з дитиною в школу і зробити свої справи. Потрібно постійно працювати з дитиною, займатись лікувальною фізкультурою. Масажі, іпотерапія, ми також їздимо на спеціальному велосипеді», ― розповідає Ольга Кудринська.

Свою 13-річну дочку Владиславу вона привозить до Трускавецької клініки кожні три місяці. До реабілітації дівчинка не могла сидіти, їй було важко тримати голову. Однак зараз її стан покращився.

Тут, у Трускавці, одночасно лікують близько 200 дітей. З допомогою вправ, масажів та ігор багатьох дітей буквально вдається поставити на ноги.

«В нас ця технологія розроблена в першу чергу як реальна допомога хворим дітям. Їх є дуже багато, але ми можемо в рік прийняти від трьох до чотирьох тисяч пацієнтів», ― каже доктор медичних наук, професор, генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування в Трускавці Володимир Козявкін.

Методику Козявкіна називають однією з чотирьох найбільш ефективних у світі. До нього приїжджають родини з різних країн. Сюди скеровують і дітей за державною програмою. Однак, щоб потрапити до міністерських списків, потрібне неабияке везіння.

«Ми стояли на черзі і випадково о сьомій вечора нам подзвонили і спитали, чи ми не проти поїхати. Звичайно, ми погодились і поїхали. Я не зможу сказати, чи це було легко, чи важко. Але якщо ми за п’ять років вперше тут по державній програмі, то, мабуть, це доволі складно», ― каже Сергій з міста Бар, який привіз до Трускавця свого п’ятирічного сина Івана.

Працюють з такими особливими дітками і у Львівському міському центрі реабілітації «Джерело». Сюди на безкоштовні консультації люди записуються в чергу. У центрі працює програма раннього втручання, яка допомогає не лише особливим діткам, а й їхнім родинам. Безкоштовні консультації тут надають психологи, логопеди, фізіотерапевти, неврологи та інші фахівці. Тут щомісяця приймають близько 200 родин зі всієї України. Але це далеко не всі охочі.

«В нас є колектив невеликий, ми не можемо завжди забезпечити, можливо, повну кількість консультацій, яку би мала отримати дитина, тому іноді доводиться трошечки почекати, можливо, місяць-два для того, щоб батьки могли отримати ту чи іншу консультацію того чи іншого фахівця», ― пояснила працівник навчально-реабілітаційного центру «Джерело» Тетяна Мізерак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук