У центрі Львова археологи знайшли артефакти долітописного періоду

11 жовтня 20102

У Львові під час розкопок на розі вулиць Краківська та Вірменська археологи виявили знахідки, що датуються давньоруським часом – кінцем ХІІ – початком ХІІІ ст. Серед давніх артефактів, які вдалось знайти,- уламки кераміки, прясельця із рожевого шиферу і фрагменти двох ножів.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України.

«Ці знахідки стали для нас несподіванкою. Нам насправді пощастило. Більшість ділянки на розі Краківської та Вірменської вибирали під котловани під час будівництва спершу у XVI - XVII, а потім у XIX столітті. Тоді фактично зруйнували всі культурні нашарування ранішого часу. Нам вдалось розкопати невелику ділянку шириною півтора метра і довжиною 2,5 метра, яка впродовж століть не була забудована. Тут не вибирали котлован, тож під шаром землі збереглися артефакти, що датуються ще кінцем ХІІ – початком ХІІІ ст.», - розповів науковий співробітник НДЦ «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України Назар Войтович.

За словами фахівців, знахідки не в найкращому стані і для детальнішого датування ще потребують лабораторного опрацювання. Науковці сподіваються, що це не єдині знахідки давньоруського періоду, що вдасться виявити на ділянці. Зокрема, цікаві артефакти можуть бути на території колишнього внутрішнього дворика, де зараз стоїть гараж Національного музею у Львові.

«Ці знахідки доводять, що Львів заснували не на пустому місці. Ще до приходу Данила Галицького тут були поселення. Зрештою, вони можуть стати ще одним важливим аргументом у дискусії про дату заснування Львова», - переконаний Олег Осаульчук, директор НДЦ «Рятівна археологічна служба». За його словами, цього року розкопки проводитимуть доки дозволить погода, їх також продовжать наступного року. Археологи планують дослідити усю ділянку, яку відведуть під будівництво готелю.

Нагадаємо, археологічні розкопки на розі вулиць Краківська та Вірменська почались ще 2007 року. На сьогодні відкрито рештки фундаментів кам’яниць, які були тут до початку ХХ ст. Ймовірно, вони будуть збережені і використані при будівництві майбутнього готелю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук