У Тухлі на Сколівщині невідомі викрали бронзовий бюст Івана Франка

СуспільствоТ.С., 14 червня 20150

У селі Тухля на Сколівщині у Львівській області невідомі викрали бронзовий бюст Івана Франка. Про це сьогодні на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомив львів’янин Роман Андрусяк. Фото із постаментом на якому відсутній бюст письменника автор допису супроводжує коментарем:

«Карпатське село Тухля. З цієї криниці пив воду Іван Франко. Тут він писав повість «Захар Беркут». А тиждень тому невідомі варвари вкрали бронзовий бюст Івану Франку», - написав Роман Андрусяк.

На фото зліва від криниці постамент без бюсту Івана Франка

У своєму дописі він звертається до правоохоронних органів із проханням розслідувати справу з викраденням бронзового бюсту видатної особистості.

Від пам'ятника Франку залишився тільки постамент

Село Тухля у Сколівському районі Львівської області вперше згадується в історичних документах, датованих 1397 роком. Село тісно пов’язане з життям і творчістю Івана Франка. Гірська місцевість навколо села є місцем історичних подій, які описані у творі Івана Франка «Захар Беркут».

Будинок, в якому письменник жив і писав цю повість, не зберігся, лишилася тільки Франкова криниця, з якої пив воду письменник під час роботи над повістю — нині стала частиною літературно-меморіального комплексу просто неба, яка охороняється як пам'ятка.

Так виглядав пам'ятник Іванові Франку у селі Тухля. фото: Життя українських Карпат

Пам’ятка була відкрита 27 серпня 1967 року. Зараз до складу комплексу входять: пам’ятник Франкові, скульптурна група - Захар Беркут на чолі тухольців, дерев’яна криниця та мальовничий камінь, яким, за переказами, тухольці перекрили гірський потік, що згубив татар. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук