У Ватикані канонізували Матір Терезу

СвітЮлія Поліковська, 4 вересня 20164151
У Ватикані канонізували Матір Терезу

Папа Римський Франциск зарахував католицьку черницю матір Терезу Калькуттську до лику святих Римсько-католицької церкви. Про це повідомило BBC.

Церемонія канонізації відбулася в неділю, 3 вересня, під час святкової меси на площі Святого Петра у Ватикані, яку очолив Папа Римський Франциск. 

На месі були присутні десятки тисяч людей.

Мати Тереза (справжнє ім’я Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 26 серпня 1910 року в католицькій албанській родині в Скоп’є, нині столиці Македонії, а тоді провінції Османської імперії.

У 19 років вона виїхала до Ірландії і там вступила до чернечого ордену «Ірландські сестри Лорето». У 1931 році прийняла постриг і взяла ім’я Тереза на честь канонізованої в 1927 році черниці-кармелітки Терези з Лізьє, відомої своєю добротою і милосердям.

Орден направив її на служіння в Індію, де вона спочатку викладала в жіночій школі святої Марії в Дарджилінгу, а 10 вересня 1946 року одержала благословення від керівництва ордена допомагати хворим у Калькутті.

У 1950 році мати Тереза заснувала жіночу чернечу конгрегацію «Сестри Місіонерки Любові», в якій зараз близько 4500 її послідовниць, які допомагають бідним і хворим в більш ніж ста країнах незалежно від їх національності і віросповідання. Сестри працюють приблизно в 400 благодійних клініках, школах і притулках.

Матір Тереза давно стала всесвітнім символом милосердя і в 1979 році удостоїлася Нобелівської премії миру.

Вона померла у віці 87 років і була беатифікована (перший ступінь канонізації у католиків) папою Іваном-Павлом II в 2003 році.

Папа Франциск раніше заявляв про намір завершити процедуру канонізації матері Терези під час оголошеного Ватиканом Року милосердя, який спливає в листопаді 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук