У Верховному суді стверджують, що ЄСПЛ відхиляє більшість скарг українців

Україна була і залишається лідером за зверненням громадян до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), проте більшість з них ЄСПЛ визнає неприйнятними, заявив голова Верховного суду України Ярослав Романюк.

«На кінець 2015 року на розгляді Європейського суду з прав людини перебувало 64 тис. 850 справ, з них 13 тис. 850 справ – заяви проти держави Україна наших громадян», – повідомив він на прес-конференції в понеділок, передає «Інтерфакс-Україна».

Голова Верховного суду наголосив, що «Україна була і зараз залишається лідером за зверненнями наших громадян до Європейського суду з прав людини», оскільки станом на сьогодні частина заяв, поданих від України, становить 21,4%.

Разом з тим, він наголосив: «В основній своїй масі ці заяви не визнаються прийнятними».

На підтвердження своїх слів Романюк зазначив, що в 2014 році понад 92% всіх заяв, які надходили від громадян України були визнані неприйнятними.

«Тобто свого роду Страсбурзький суд погодився з тим, що українські національні суди застосували норму права відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і втручатися в це суду потреби немає», – сказав він.

В цілому, за словами голови Верховного суду, на розгляд ЄСПЛ станом на 31 грудня 2014 року українці подали 57 тис. 3 заяви, але тільки 4734 ЄСПЛ прийняв до розгляду, а решта були визнані неприйнятними.

Що стосується порушень в тих заявах, які прийняті до розгляду,, протягом 2015 року ЄСПЛ направив 8763 заяви уряду України для того, щоб він дав свої пояснення щодо заяв, і з цієї кількості трохи більше 8 тис. стосувалися скарг громадян України на невиконання рішень національних судів.

При цьому Романюк звернув увагу на те, що за виконання рішень судів в Україні відповідає Міністерство юстиції, а не судові інстанції.

У той же час, за його словами, статистичних даних за 2015 рік поки ще немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук