У вишах зменшили на 20% держзамовлення на ІТ-спеціалістів
В Україні ІТ-галузь зростає щорічно на 40% та забезпечує майже 3% ВВП. Й при цьому держзамовлення у вишах скорочується на 20%. Коли одну з найбільш перспективних галузей економіки залишають без кадрів, - це абсурд.
Таку позицію висловив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час розширеного засідання Комітету з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.
«Введення конкурентних податкових ставок є основною передумовою для подальшого розвитку ІТ-галузі. Активізація ІТ-бізнесу має стати пріоритетною для країни, адже саме ця галузь здатна вирішити багато актуальних завдань, зокрема компенсувати негативний торгівельний баланс України», - зазначив він.
«Негативний торгівельний баланс не вдасться компенсувати ані за рахунок енергозбереження, ані за рахунок збільшення продажу продукції традиційних галузей промисловості та сільського господарства. Дійсно вирівняти баланс можливо тільки за рахунок нових продуктів, які є конкурентоспроможними за світовому ринку. До таких продуктів належить, у першу чергу, програмне забезпечення», - зазначив він.
Володимир Семиноженко підкреслив, окрім особливих економічних і фіскальних умов для ІТ-галузі, її розвитку сприятимуть масштабні проекти на кшталт тих, що були за радянських часів, як то освоєння космосу чи розвиток оборонної промисловості. «Якщо будуть масштабні проекти, тоді на високому рівні будуть і вітчизняна наука, й освіта», - сказав він.
Він також звернув увагу на необхідність перерозподілу державного замовлення на користь підготовки більшої кількості ІТ-спеціалістів українськими вищими навчальними закладами. «Сьогодні, за не дуже сприятливих умов, ІТ-галузь зростає щорічно на 40% та забезпечує майже 3% ВВП. Й при цьому держзамовлення у вишах скорочується на 20%. Коли одну з найбільш перспективних галузей економіки залишають без кадрів, - це абсурд», - сказав Володимир Семиноженко.
«В України впродовж тривалого часу не було державної політики щодо ІКТ. Наше завдання сьогодні – разом її сформувати», - підсумував голова Держінформнауки і закликав всіх присутніх активно долучитися до підготовки нормативно-правової бази та інших проектів, націлених на підтримку ІТ-галузі.