У Єгипті розпочався другий тур президентських виборів

Світ17 червня 20125090
У Єгипті розпочався другий тур президентських виборів
Вибори в Єгипті

У Єгипті розпочався дводенний другий тур перших вільних президентських виборів. За посаду лідера країни змагаються Мохам мед Мурсі, голова руху "Брати-мусульмани", та Ахмед Шафік, колишній прем'єр-міністр режиму попереднього президента Хосні Мубарака.

Правляча воєнна влада пообіцяла повністю передати повноваження президента переможцю голосування до 30 червня.

Проте, за словами кореспондентів, багато з тих, хто брав участь у протестах минулого року, не задоволені жодним з кандидатів – навіть звучали заклики бойкотувати вибори або зіпсувати бюлетені, пише BBC Україна.

На відміну від першого туру виборів та парламентських виборів, які відбулись в кінці минулого року, цього разу відкриття виборчих дільниць не супроводжувалось ні чергами, ані ентузіазмом.

"У нас вкрали революцію", - заявив купець Набіль Абель Фатах Associated Press біля дільниці у Каїрі. Він також зізнався, що голосуватиме за Ахмеда Шафіка.

"Його ми легко зможемо позбавитись, якщо захочемо, проте не "Братів-мусульман", вони чіплятимуться до влади", - пояснив він свій вибір.

Другому туру президентських виборів у Єгипті передувало рішення Вищого Конституційного суду про те, що необхідно розпустити парламент.

Члени Вищого суду, призначені ще за часів правління Хосні Мубарака, ухвалили, що закон, який регулює теперішні вибори в Єгипті, суперечить конституції, оскільки він дозволяє кандидатам від партій змагатись за мандати, передбачені для незалежних кандидатів.

Внаслідок минулорічних виборів до єгипетського парламенту, створена "Братами-мусульманами" Партія свободи і справедливості отримала близько 100 з 235 місць у Народній асамблеї.

Якщо Вища рада збройних сил розпустить парламент найближчими днями, переможець виборів отримає країну без парламенту та без постійної конституції, яка визначала б його повноваження.

До того ж, асамблею, яку минулого тижня призначили для розробки нової конституції, також можуть розпустити.

І ліберали, і ісламісти, таке рішення суду назвали "переворотом".

"Ці заходи свідчать про те, що Вища рада збройних сил очолює контрреволюцію та має намір повернути до влади старий режим, а президентські вибори перетворити на фарс", - йдеться у спільній заяві шести політичних партій.

У цій же заяві озвучений заклик до Мохаммеда Мурсі бойкотувати цей тур виборів.

"Брати-мусульмани", тим не менше, заявили про твердий намір брати участь у другому турі президентських виборів та виграти їх.

Мохаммед Мурсі також пообіцяв тісно співпрацювати з членами військової ради.

"Вони будуть в моєму серці та отримуватимуть мою увагу, - заявив він. – Вони ніколи не нанесуть жодної шкоди народу".

Ахмед Шафік, своєю чергою, пообіцяв "побороти хаос та повернути стабільність".

У першому турі Мурсі отримав 24,8 % голосів, а Шафік – 23,7%.

Офіційні результати другого туру президентських виборів у Єгипті мають бути оголошені не пізніше 21 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук