У Житомирі голова ветеранської організації напав на журналіста каналу «24»

Журналіст Олександр Крижанівський дає пояснення поліції після нападу

У Житомирі голова прорадянської ветеранської організації напав на журналіста каналу «24» Олександра Крижанівського. Про це репортер розповів ZAXID.NET особисто.

За словами журналіста, 27 березня знімальна група завітала до приміщення житомирської обласної організація ветеранів, яка розташована у будівлі обласної ради.

Рік тому громадські активісти виявили у приміщеннях організації георгіївські стрічки, радянські зірки, портрет Сталіна та іншу радянську атрибутику. З цього приводу чимало житомирських активістів звернулись до СБУ з вимогою перевірити ветеранський осередок – чи не ведуть вони антиукраїнської діяльності та чи не пропагують комуністичну ідеологію.

Як розповів Олександр Крижанівський, вони проводили зйомку для програми розслідувань, темою репортажу мало бути дослідження того, як ветеранська організація витрачає кошти, виділені їх з бюджету, та чи досі у них на висить радянська символіка.

У приміщеннях організації досі висить радянська символіка, фото - Vera Grynyshyna

До знімальної групи вийшов керівник організації Олександр Защитніков та намагався відібрати у них техніку, зокрема, видер з рук Крижанівського фотоапарат.

Опісля цього журналісти викликали поліцію та повідомили про перешкоджання професійній діяльності.

Поліції керівник ветеранської організації Олександр Защитніков пояснив, що не давав дозволу на знімання у їхньому приміщенні, а щодо радянської символіки зазначив, що вони не порушують норм закону про декомунізацію.

Про інцидент на своїй сторінці у Facebook також написала депутат Житомирської обласної ради Олена Галагуза.

«Сепаратистська ветеранська організація, чий офіс у дворі ОДА, знову сказилася. Приїхав Крижанівський Олександр у рамках журналістського розслідування про фінансування подібних ГО в Україні. Голова ГО Защітніков скоїв напад на мого колегу. Зараз Сашко дає пояснення міліції», – зазначила вона.

Наразі, як розповів Олександр Крижанівський, поліція зареєструвала кримінальне провадження за фактом нападу на представників медіа.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, «Житомирська обласна організація» ветеранів що працює в комунальному приміщенні, яке орендує в обласної ради за 1 гривню в рік. ГО також отримує фінансування з обласного бюджету.

Цього року на забезпечення діяльності «Житомирської обласної організації ветеранів» виділили 20 тис. грн із 352 тис. 381 грн, які вони просили.

Комісія відмовила в наданні коштів на оплату праці членів організації, транспортних послугах (заборгованості), придбанні обладнання (ноутбук, принтер, МФУ), оплаті періодичних видань, послугах ЗМІ, юридичних послугах, витратах на проведення виїзних семінарів та ін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук