У жовтні Україна побила попередній рекорд з імпорту картоплі

Попри збільшення імпорту ціни на цей овоч істотно не знизилися

ЕкономікаКатерина Чурилова, 11 листопада 20196940
Обсяги імпорту в листопаді зменшаться, проте все одно залишаться значними

У жовтні Україна імпортувала 92,6 тис. тонн картоплі: це більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік. Про це повідомив сайт аграрної аналітики EastFruit.

Загалом від початку сезону 2019/20 рр. в Україну вже імпортовано понад 142 тис. тонн картоплі – в 529 разів більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону.

При цьому, попри збільшення імпорту картоплі в вересні-жовтні, ціни на цей овоч істотно не знизилися. Середня ціна на продукцію в цей період коливалася в межах від 8 до 11 грн/кг. Наразі картоплю продають здебільшого по 9 грн/кг.

«З огляду на обсяги імпорту картоплі в Україні, а також оціночні обсяги її збору в країні у 2019 році, є висока ймовірність зниження цін на картоплю в другій половині сезону», – повідомила директорка з розвитку «Української плодоовочевої асоціації» Катерина Звєрєва.

Згідно з оцінками аналітиків Української плодоовочевої асоціації, попит на картоплю у населення буде залишатися низьким в листопаді і грудні, він лише незначно активізується до свят.

«При цьому обсяги продажів картоплі в передсвяткові дні, майже напевно розчарують представників роздрібної торгівлі. Відповідно в січні знову варто очікувати провалу в продажах», – зазначили аналітики «Української плодоовочевої асоціації».

Попит на картоплю серед населення, відповідно до їхніх даних, може відновитися лише в лютому.

Імпорт, на думку аналітиків, упродовж листопада різко знизиться, проте все ж буде залишатися істотним.

Як писав ZAXID.NET, у сезоні 2018-2019 років імпорт овочів в Україну побив попередній рекорд, який був зафіксований дев’ять років тому. Найбільше з інших країн завезли цибулі, огірків, помідорів та перцю.

На початку осені імпорт картоплі в Україну вп'ятеро перевищив експорт. Окрім того, цьогоріч Україна вперше почала ввозити з-за кордону картоплю в період збирання власного врожаю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук