У Золочеві мерія судиться з підприємцем за центральну площу

Головні новини Львова 19.06Марта Когут, 19 червня 2017, 17:38 1145 0

Уся історична частина Золочева за планом цього року мала бути повністю відновлена. На це виділили 36 мільйонів бюджетних гривень. Там вже зробили мощення вулиці Шашкевича та бульвару Сковороди. Під реконструкцію потрапляла і площа Вічева, однак зараз ця територія спірна, тож за неї у суді воює міська влада та приватний підприємець.

Ще у лютому 2017 року право власності на площу Вічеву зареєстрували за місцевим підприємцем Ігорем Бартківим. Він вже є власником будівлі кінотеатру, однак землі, яка є, по суті, власністю громади, йому не продавали і не виділяли, запевняють у міській раді.

«В нього закінчений був договір оренди десь в 2006 році, він його не продовжував, не продовжував, бо якщо ти вже маєш договір оренди, то треба платити. З 2006 року він не платив ні договір оренди, ні податку на землю», ― каже депутат Золочівської міської ради Василь Джула.

Однак, у 2009 році обласний господарський суд прийняв рішення зобов'язати Золочівську міську раду укласти із Бартківим договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,3 гектара на тій же ж площі Вічевій. Христина Піддубна, юрист міської ради Золочева, зазначила, що це рішення не було виконане, оскільки це є неможливо. Воно суперечить вимогам закону й інтересам окремих громадян.

Підприємець Ігор Бартків каже, що має на руках усі необхідні документи.

«Депутати тоді одноголосно, всі депутати проголосували за дане рішення, а Гриньків [мер – ред.] його зневажає, виходить. Я подав в суд і суд зобов’язав земельну ділянку мені земельну ділянку без підпису міського голови», ― пояснив підприємець.

Сама ж площа, за яку сперечаються, розташована в історичній частині міста.

«На історико-консультативній раді у Львові питання було підняте, бо будівництво, яке проводиться біля кінотеатру, попадає в охоронну зону пам'ятки архітектури національного значення і погодження може бути тільки через Київ», ― запевнив головний архітектор міста Роман Кушнір.

Такий дозвіл у пана Бартківа, виявляється, теж є. Сам підприємець ― запевняє ― не збирається захоплювати площу. А от у міській раді певні: підприємець відверто лукавить.

«Ми подали скаргу у вищу раду правосуддя на, на нашу думку, незаконні дії судді львівського окружного суду», ― каже міський голова Золочева Ігор Гриньків.

У міській раді Золочева сумніваються у достовірності документів. Тож оскаржуватимуть їх в апеляційному суді Львівської області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук